Може сісти на 15 років: екснардепу Мураєву повідомили про підозру у державній зраді

Може сісти на 15 років: екснардепу Мураєву повідомили про підозру у державній зраді

Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді колишньому нардепу, керівнику забороненої партії “Наші” Євгену Мураєву.

За даними слідства, він причетний до підривної діяльності проти України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Окрім державної зради екснардепу також інкримінують “порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”.

Як зазначають в СБУ, Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал “Наш” для масового поширення кремлівських наративів в інформаційному просторі України.

“Таким чином він цілеспрямовано використовував власний медіаресурс для маніпулювання суспільною думкою українців в інтересах РФ. Насамперед це стосувалось подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі”, ‒ йдеться у повідомленні.

В СБУ нагадують, що через це на початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО.

“Після тривалих незалежних експертиз, які ініціювала Служба безпеки України зараз остаточно підтверджено факти злочинної діяльності фігуранта проти державної безпеки України. Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинів. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі”, ‒ повідомили у спецслужбі.

У листопаді минулого року Служба безпеки України провела обшуки у колишнього народного депутата Євгенія Мураєва та його поплічників. Вилучили готівку, зокрема російські рублі, зброю, комп’ютерну техніку і мобільні телефони.

Мураєв переховується від правосуддя за кордоном. за даними ЗМІ, він виїхав з України у травні минулого року. Мураєв перетнув український кордон з Угорщиною на Закарпатті.

Перед тим ЗМІ повідомляли, що дружина Мураєва перебуває у Відні.