fbpx

МВФ допоможе економічному відновленню України, але…

МВФ допоможе економічному відновленню України, але…

Післявоєнне відновлення України потребує значних фінансових ресурсів, і Міжнародний валютний фонд готовий допомогти, заявив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Однак, Україна також повинна взяти на себе свою частину відповідальності, збільшивши внутрішні надходження для фінансування соціальних та інфраструктурних потреб. “Це є основною передумовою стійкого та тривалого економічного зростання для післявоєнної України”, – зазначив Степанян.

Він зауважив, що заходи, які зменшують податкові надходження або руйнують наявну податкову базу, обмежують здатність України досягати цілей реконструкції та розвитку, що має негативний вплив на довгострокове економічне зростання.

Стосовно національної стратегії доходів (НСД), Степанян нагадав, що передбачає п’ять основних кроків, включаючи підвищення рівня надання податкових і митних послуг, перегляд спрощеної системи оподаткування, узгодження законодавства про ПДВ та акцизні збори із законодавством ЄС, посилення антикорупційних заходів і процедур управління для усунення ризиків недоброчесності та податкові реформи для післявоєнної реконструкції та інвестицій.

За період повномасштабного вторгнення на територію України, лише близько половини видатків державного бюджету забезпечується її власними доходами.