На Ку-клукс-клан зробили облаву

Головна Сторінка » На Ку-клукс-клан зробили облаву

Президент США Улісс Грант 12 жовтня 1871-го заборонив Ку-клукс-клан. Наказав заарештувати лідерів цієї організації.

У місті Пуласкі штату Теннессі ветерани Армії Півдня 1865-го створили таємне товариство Ку-клукс-клан. Один із них запропонував назву “Лицарі Куклос” і слово “клан”, що означало рід, сім’ю. Об’єктом терору були негри та республіканці. Перший час вони тільки лякали людей. Скакали по вулицях міста, закутавшись у білі простирала.

З кожним роком зростала кількість жертв і ступінь жорстокості. У багатьох штатах губернатори вживали різних заходи, але все безуспішно. Кланівці домоглися величезної влади майже у всіх штатах півдня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чорну” революцію в Детройті придушили танками

Коли Ку-клукс-клан почав чергові хвилю безчинства і насильства, президент Грант Улісс оголосив про стан облоги у дев’яти округах Кароліни і провів численні арешти. Сотні активістів арештували й кинутли в тюрми рішеннями військового трибуналу. Проте з керівників організації майже ніхто не постраждав.

1925-го клан досяг апогею своєї могутності – нараховував до 6 млн членів. До списку жертв додалися євреї, католики, комуністи, лідери профспілкових і страйкових комітетів, нові іммігранти. Пізніше до “чорного списку” організації були включені гомосексуалісти. Тільки 1993-го організацію розпустили.

Темношкіра американка Роза Паркс в автобусі місті Монтґомері, штат Алабама 1 грудня 1955 року відмовилась поступитися місцем білому чоловіку в автобусі. За законами, які діяли тоді в США, неграм не дозволяли сідати на перші чотири місця, призначені “тільки для білих”. Роза Паркс ще десять років продовжувала займатися шитвом, допоки 1965 року чорношкірий конгресмен Джон Коньєрс не запросив її для роботи в приймальню свого офісу.