fbpx

Україна в ООН звинуватила РФ в розміщенні ядерних ракет у Криму

Україна в ООН звинуватила РФ в розміщенні ядерних ракет у Криму

Росія продовжує нарощувати елементи загрозливого військового потенціалу на окупованому Кримському півострові, в тому числі ядерних можливостей.

Про це заявив на брифінгу в ООН щодо ситуації в Чорному й Азовському морях, а також у Керченській протоці заступник глави МЗС України Микола Точицький, передає Укрінформ.

“На території Криму продовжує розміщуватися непропорційно велика кількість систем озброєння, включно з ракетами, здатними переносити ядерні заряди, літаками, кораблями, боєприпасами, а також військовослужбовцями. Причому кількість останніх зросла до 32,5 тисячі та навіть до 44 тисяч у квітні, під час безпідставного й загрозливого скупчення російських військ на наших кордонах”, – указав представник України.

Він підкреслив, що російська мілітаризація Криму прогресує. Це відбувається в умовах окупації півострова й відсутності контролю за діями РФ з боку міжнародної спільноти. Такий розвиток подій підриває режим верифікації звичайних озброєнь у Євроатлантичному регіоні, що є причиною для серйозного занепокоєння.

Заступник глави МЗС нагадав, що окупаційна влада в Криму де-юре встановила контроль над ядерними об’єктами та матеріалами, а також захопила колишні сховища ядерної зброї, розташовані на півострові.

“Це суперечить міжнародному праву, зокрема Статуту МАГАТЕ та Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, – наголосив Точицький.