НА СОР26 ухвалено підсумкову угоду між учасниками

НА СОР26 ухвалено підсумкову угоду між учасниками

Учасники кліматичної конференції ООН (COP26) у Глазго дійшли згоди про необхідність скоригувати національні кліматичні цілі до кінця 2022 року та домогтись обмеження глобального потепління півтора градусами Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.

Угода передбачає строк коригування національних кліматичних цілей на три роки раніше ніж планувалось.

Текст угоди має менш радикальні формулювання положень в порівнянні з запланованим. Проти жорстких обмежень в використанні вугілля виступили Індія та Китай, тому в цій частині йдеться тепер про “поступове скорочення” використання вугілля.

Коментуючи цей пункт, федеральний міністр охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце (Svenja Schulze) зазначила, що, хоча вона “хотіла б більш однозначного формулювання щодо вугілля”, проте це означає, що “зараз у всьому світі почнеться відмова від його використання”.

Відомі політики та громадські діячі мають протилежні погляди на оцінку конференції.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що вважає конференцію ООН з клімату успішною.

“Досягнута угода – великий крок уперед. Ми отримали першу у світі міжнародну угоду, в якій йдеться про необхідність скорочувати використання вугілля. Також ми маємо дорожню карту, щоб обмежити глобальне потепління 1,5 градусами”, – заявив він.

Урсула фон дер Ляйєн, голова Єврокомісії, зазначила що СОР26 поставив крапку в ері субсидування викопного палива

“COP26 відправляє зрозумілий сигнал, що епоха субсидування викопних енергоресурсів, а також – вугілля, який спалюється без уловлювання вуглецю, добігла кінця”, – зазначила вона в заяві.

Генсек ООН Антоніу Гуттеріш не задоволений підсумковою угодою, яка є занадто компромісною.

“Битва за клімат – це боротьба за наші життя, і вона має бути виграна”, – повідомив він у Twitter.