Натуральний чи синтетичний: трюк з вогнем допоможе визначити тип килиму

Головна Сторінка » Натуральний чи синтетичний: трюк з вогнем допоможе визначити тип килиму

Найбільша помилка, яку кожен робить із засобами для чищення килимів самотужки.

Все більше власників вирішують самотужки чистити килими, а не віддавати до хімчистки, пише housedigest.

Але є одна головна помилка, яку кожен робить, коли йдеться про чищення своїми руками: насправді не гарантує, що чистячі інгредієнти безпечні для матеріалів килимів. Використання невідповідних інгредієнтів для чищення волокон вашого килима може фактично пошкодити сам килим.

Для початку з’ясуйте, який у вас тип текстилю використаний для килимів. Лише тоді створюйте засіб для чищення.

Як визначити тип килиму

Найпростіший спосіб називається тестом на горіння. Витягніть одне волокно килима з непомітного куточка та, обережно тримаючи його, запаліть запальничкою.

Уважно стежте за тим, як горить волокно. Якщо воно не скручується від полум’я, швидше за все, у вас шерсть або інше натуральне волокно.

Якщо воно відхиляється, у вас синтетичний килим.

Які мийні засоби безпечні для вашого килима

Тепер, коли ви знаєте, з чого зроблено ваш килим, знайти правильний засіб для очищення своїми руками стане набагато простіше.

Більшість рецептів чищення килимів своїми руками є варіацією суміші однієї частини мийного засобу з двома, іноді чотирма частинами води. Переконавшись, що у вас є правильний інгредієнт для очищення, є ключовим фактором не лише для належного очищення килима, але й для захисту його волокон.

Килими із синтетичних волокон – наприклад, нейлону, поліестеру чи олефіну – мають тенденцію бути міцнішими та витримувати сильніші мийні засоби. Рецепти з білим оцтом, милом для посуду та харчовою содою, швидше за все, будуть ефективними для видалення бруду, не пошкоджуючи волокна килима.

Однак щодо вовняних килимів експерти розходяться в думках щодо безпечності дистильованого білого оцту. Хоча білий оцет часто використовують для підтримки чистоти в домі, деякі експерти стверджують, що якщо правильно змішати, оцет є хорошим інгредієнтом для чищення вовняних килимів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геніальні лайфхаки для прибирання квартири: як обійтися без дорогих хімічних засобів

Інші не погоджуються. Стверджують, що оцет просто не видаляє бруд так, як повинен засіб для чищення килимів. Якщо ви вирішите використовувати розчин на основі оцту для очищення вовняного килима, зверніть увагу на рецепт очищення своїми руками, розроблений спеціально для вовни. Або, для надійності, виберіть засіб для чищення вовняних килимів.

Незалежно від того, який розчин для чищення килимів ви використовуєте, переконайтеся, що спочатку перевірте його на прихованому місці, перш ніж використовувати його на всьому килимі.

Килим – елемент інтер’єру, який чи не найбільше брудниться у помешканні. Брудна підлогу та інші поверхні відчистити від пилу й бруду значно легше, ніж килим.

Навіть пилососом привести килим до ідеального стану майже неможливо. Але є кілька способів, які суттєво полегшують цю роботу.