fbpx

“Наїзд на владу і Зеленського особисто”. Клімкін пояснив, які сенси Росія заклала у хамській статті Медведєва

“Наїзд на владу і Зеленського особисто”. Клімкін пояснив, які сенси Росія заклала у хамській статті Медведєва

У “хамській і нахабній” статті заступника голови РНБО Росії Дмитра Медведєва, яку присвячено відносинам України та РФ, закладені два головні меседжі: демонстрація консенсусу російських еліт та напад на українську владу. Таку думку в ефірі Радіо НВ озвучив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України у 2014−2019 роках.

“По-перше, це політичний наїзд, оскільки Медвєдєв каже, що „немає сенсу говорити з васалами, потрібно розмовляти з сюзеренами — будемо розмовляти тільки з Сполученими Штатами“. Але в цій статті з’явився персональний наїзд на владу і на Зеленського особисто. І там вони згадують і коріння його, які він начебто залишив, і, звичайно, згадується офшорна історія, яка зараз сильно розкручується Росією, при чому — на багатьох західних майданчиках. Тому ця стаття — це реально новий поворот, <…> це консенсус російських еліт. Він полягає в тому, що України як такої і сьогодні не існує, і не має існувати. <…> У Медведєва все абсолютно по-хамськи, нахабно, прямо викладено”, — вважає Клімкін.

Дипломат додав, що він категорично проти усного реагування «на цей треш», адже Україні, на думку дипломата, варто відповідати діями.

“Ми маємо перейти від політики слів до політики згуртованості, до політики реальних кроків. <…> Потрібно припинити відповідати загальними словами на той треш, який йде з Москви”, — порадив Клімкін.

Також дипломат переконаний: стаття демонструє, що РФ може погодитися на участь у Нормандському саміті, але домовлятися на ньому президент Володимир Путін буде з американцями, німцями та французами, але не з Україною.