Час вечері визначає період нічного голодування.
“Якщо ви їсте пізно, тіло отримує сигнал залишатися активним. Це може погіршити якість сну і вплинути на ефективність спалювання калорій, розповів British GQ директор Інституту довголіття при Університеті Південної Каліфорнії Вальтер Лонго.
Наприклад, якщо ви лягаєте опівночі, останній прийом їжі має бути не пізніше 21:00.
За словами доцента дієтології Адама Коллінза (Університет Суррея), чим довше триває нічний період без їжі, тим краще організм спалює жир.
Чи варто вечеряти раніше або пізніше
Корисніше споживати більше калорій на початку дня. Організм краще засвоює їжу в першій половині активного періоду.
Довгожителі зазвичай вечеряють легко і рано, залишаючи не менше 12 годин до сніданку. Це підтверджує стару приказку: “Снідай, як король, обідай, як принц, а вечеряй, як жебрак”.
Однак суворо дотримуватися цього правила не завжди реально. “Багатьом важко їсти великий сніданок, оскільки вони не відчувають голоду”, – зазначає Коллінз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічні перекуси: чому виникає голод після пізньої вечері
Часто основний прийом їжі припадає на вечерю. Якщо дотримуватися загального режиму харчування та уникати пізніх перекусів перед телевізором, пізня вечеря не буде катастрофічною.
Якщо ви займаєтеся фізичними вправами, особливо силовими, ситна вечеря, багата на білки та вуглеводи, може допомогти м’язам відновитися.
Лонго радить завершувати вечерю за три години до сну та витримувати 12-годинний інтервал між прийомами їжі. Коригувати режим харчування варто лише у випадку проблем зі сном або здоров’ям. Якщо ви добре почуваєтесь, маєте нормальний рівень холестерину та тиску, то ваш поточний графік цілком прийнятний. Але якщо є проблеми, варто спробувати змістити калорійний акцент на сніданок та обід, зробивши вечерю легшою.
Щоб перекусити пізно ввечері, не обов’язково брати чипси або печиво. Тим більше, вживання гострої, жирної або смаженої їжі може спричинити розлад шлунку, а продукти з великою кількістю доданого цукру можуть спричинити стрибки рівня глюкози в крові.
Коли справа доходить до пізнього перекусу, потрібно враховувати дві поживні речовини: білок і клітковину. Кисломолочний сир – найкращий пізній перекус для схуднення, який рекомендують дієтологи.