Найшвидший спосіб схуднення: наслідки та ризики

Найшвидший спосіб схуднення: наслідки та ризики

Різке зниження ваги може призводити до зневоднення і порушення електролітного балансу організму. Як повідомляє USA Today, дієти з істотним калорійним дефіцитом часто пов’язані з ризиками для здоров’я. При швидкому схудненні втрата ваги переважно відбувається за рахунок м’язової маси і рідини, а не жиру. Однак існують рекомендовані методи схуднення, які передбачають поступове зниження ваги.

Ключ до успішного схуднення лежить у створенні дефіциту калорій, коли споживана кількість калорій є меншою за ту, що необхідна організму. Розмір такого дефіциту залежить від ваги, зросту та рівня фізичної активності людини.

Фітнес-тренер Маркос Есківель розповідає, що для активних людей споживання достатньої кількості білка є важливим аспектом ефективного схуднення. “Багато хто пов’язує споживання білка з набором маси, але насправді організм витрачає більше калорій на його перетравлення”, – пояснює він.

Щодо експрес-дієт, то вони дійсно можуть забезпечити швидке зниження ваги, але це здебільшого короткостроковий ефект, що може супроводжуватися небажаними побічними ефектами, такими як зневоднення та дисбаланс електролітів. Деякі люди вдаються до нових лікарських препаратів для схуднення, які показали певні результати.

Терапевт Джулі Чен радить приділяти увагу якості вживаної їжі та включати в раціон цільнозернові продукти, овочі, фрукти та бобові, адже вони забезпечують необхідні поживні речовини та клітковину.

Овес часто називають одним з найкращих продуктів для схуднення. Він займає третє місце серед зернових культур у США, поступаючись пшениці та кукурудзі. “Регулярне споживання вівса знижує рівень холестерину, нормалізує цукор у крові та покращує роботу печінки, що може сприяти стабільному зниженню ваги та зменшенню ризику повторного набору ваги. Овес також надовго зберігає відчуття ситості, впливаючи на гормони апетиту та підтримуючи здоров’я кишкової мікрофлори”, – зазначають експерти.