У низці областей України виявлено осередки небезпечних шкідників. Зокрема фіксують перелітну та єгипетську сарану в Запорізькій, Херсонській областях, а також на Одещині та Дніпропетровщині.
Водночас ситуація наразі контрольована, а поява шкідника має цілком природні причини, запевнив заступник голови Держпродспоживслужби, головний державний фітосанітарний інспектор України Вадим Чайковський, передає “Телеграф”.
“Причиною поширення сарани стали сприятливі погодні умови: висока температура повітря, тривала посуха та постійні військові дії, які ведуться на території областей. Також маємо збільшення площ – зокрема через катастрофу на Каховській ГЕС. Додатковий фактор – занедбані землі поблизу зони бойових дій”, – розповів він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські пропагандисти вигадали “бойові сарану”
Тривають заходи з боротьби із сараною на території Запорізької області, а на території Херсонської та Одеської областей. Там осередки сарани знищено. На території Дніпропетровської області – проведено обстеження на підставі отриманого звернення та перевищення чисельності саранових не підтверджено.
“Стосовно можливих наслідків та ризиків поширення сарани – це, звісно, економічні та екологічні збитки. Часткове або повне знищення шкідниками врожаю та дикої флори”, – йдеться у повідомленні.
Всесвітня організація охорони здоров’я занепокоєна поширенням небезпечного вірусу, який переносять комарі. Від вірусу Чикунгунья не існує лікування.
Епідемія охопила весь світ 20 років тому. Зараз фіксують нові спалахи захворюваності в Європі та на інших континентів. Новий сплеск захворюваності почався на початку 2025-го. За оцінками ВООЗ, 5,6 млрд людей проживають у 119 країнах, схильних до ризику зараження вірусом. За словами медичної співробітниці організації Діани Рохас Альварес, захворювання може викликати високу температуру, болі в суглобах і навіть інвалідність.