ОПЕК та країни-союзники домовилися підвищити обмеження на видобуток нафти, накладені на п’ять країн у наступному році, та збільшити їх виробництво на 2 мільйони барелів на день до кінця поточного року. У своїй заяві в неділю картель повідомив, що в Іраку, Кувейті, Росії, Саудівській Аравії та ОАЕ ці обмеження зростуть.
Починаючи з серпня цього року, в ОПЕК заявили, що окремо збільшить видобуток на 400 000 барелів на день щомісяця до грудня – загалом на 2 мільйони барелів. Потім в ОПЕК оцінять плани щодо поступового припинення поточного скорочення видобутку нафти на 5,8 мільйона барелів до кінця 2022 року, як планувалося попередньою угодою.
Згідно з новими лімітами видобутку, ОАЕ зможуть виробляти до 3,5 мільйона барелів сирої нафти на день, починаючи з травня 2022 року. Це менше ніж затребувані 3,8 мільйона барелів на день. Обмеження Саудівської Аравії в 11 мільйонів барелів на день зросте до 11,5 мільйона, як і в Росії. Для Іраку та Кувейту збільшення є не такими значними.
Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман відмовився детальніше пояснювати, як вони дійшли до цього консенсусу. AP повідомляє, що принц Абдулазіз також згадав про членів ОПЕК Алжир та Нігерію, які також висловили занепокоєння з приводу обмежень їх виробництва.
Ціни на нафту впали на тлі пандемії коронавірусу через значні обмеження та блокування по всьому світу. Відтоді попит знову пожвавився через швидкі, хоча й нерівномірні темпи вакцинації країн.
На фоні зростання видобування нафти та зниження цін на паливо, ряд країн-видобувачів нафти у 2016 році сформували неофіційну домовленість ОПЕК+ для зменшення видобування нафти через можливий ціновий колапс, а у 2020 році члени цієї домовленості вирішили ввести рекордне скорочення видобутку приблизно на 10 млн бар. нафти на добу.
До країн-членів ОПЕК належать Алжир, Ангола, Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Венесуела. Серед членів так званого ОПЕК + – Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзія, Мексика, Оман, Росія, Судан та Південний Судан.