Угорщина у своїх вимогах щодо захисту нацменшин хоче автоматично визнати “традиційно угорськими” усі населені пункти Закарпаття. Підстава – те, що загалом у Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців становила понад 10%.
По-друге (напевно, чекаючи, що першу вимогу протиснути не вийде), у Орбана вимагають скасування норми про 10% у принципі. Тобто якщо хоч скількись жило традиційно – то це “угорська” територія.
Також Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним.
В Угорщині категорично звучить вимога щодо того, щоб використовувати лише перепис 2001 року попри те, що відтоді кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі.
Орбан хоче визнання всьго Закарпаття “традиційно угорським
