“Особистий проєкт Меркель” – чи погодиться Путін на “нормандську зустріч” до Нового року

“Особистий проєкт Меркель” – чи погодиться Путін на “нормандську зустріч” до Нового року

Офіс президента України хоче провести нову “нормандську зустріч” із питань врегулювання конфлікту на Донбасі до завершення каденції канцлера Німеччини Ангели Меркель. Сайт “Сегодня” з’ясував, наскільки важливою є роль лідера ФРН у переговорах і чи можуть вони відбутися найближчим часом.

У грудні 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів України, Росії, ФРН та Франції. Глави держав обговорили конфлікт на Донбасі та виступили за перемир’я, внесення до законодавства України поправок відповідно до Мінських домовленостей та закріплення формули Штайнмайєра. Проте більша частина пунктів угоди “нормандської четвірки” так і залишилася нереалізованою досі. При цьому сторони переговорів постійно звинувачують одне одного у невиконанні своїх зобов’язань.

В Україні кажуть – щоб вийти з глухого кута, необхідно провести новий “нормандський саміт”, проте тут виникла нова обставина – канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка брала активну участь у нормандських переговорах щодо Донбасу та багато в чому підтримувала позицію України, йде у відставку.

Як заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телеканалу ICTV, нині Україна веде активну роботу над тим, щоб зустріч лідерів “Нормандської четвірки” відбулася ще за чинного канцлера Німеччини Ангела Меркель.

“Продовжуються консультації у “Нормандському форматі”, вони постійно відбуваються як у вигляді відеоконференцій, так і в реальних зустрічах між різними сторонами. Але ми знаємо, що відбуваються і між німцями та росіянами, між французами та росіянами. Ми працюємо над тим, щоб така зустріч відбулася ще до кінця каденції пані Меркель, і ми вважаємо, що було б дуже справедливо, тому що вона дійсно дуже багато для цього зробила, і на сьогодні ми маємо двох свідків, які були присутні під час підписання Мінських домовленостей. щоб така зустріч відбулася найближчим часом”, – зазначив Єрмак.

Глава Офісу президента також додав, що відповідні пропозиції передаються і до Кремля, але їх не чують.

“Це важливо, щоб переговори відбулися. Але офіційних осіб Росії постійно не влаштовує порядок денний. Але якщо є бажання припинити війну, треба сідати і розмовляти”, – сказав Єрмак.