Скільки грошей буде потрібно для відновлення зруйнованого Харкова

Скільки грошей буде потрібно для відновлення зруйнованого Харкова

Для відновлення критичної інфраструктури та будинків Харкова потрібно $10 млрд.

За останні дні Росія завдала численних ударів по інфраструктурі Харкова, що спричинило суттєві проблеми з електро- та водопостачанням, в ефірі “Громадського радіо” заявив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Наразі водопровід та каналізація міста працюють. Введено планові відключення світла.

“Що стосується відновлення роботи метрополітену, довелося піти на неординарні та складні кроки, щоб під’єднати його лінії до енергетики.Так, з великими 20-хвилинними інтервалами, але це все одно дуже важливо, адже метро є транспортною артерією Харкова. Крім того, у місті безкоштовно працюють комунальні автобуси”, – розповів Терехов.

Росіяни постійними обстрілами зруйнували всі трансформаторні підстанції. Вони не працюють і їх не можна відновити

“Зараз співробітники Укренерго працюють над встановленням нових трансформаторів, але це займе певний час. Тому було прийнято рішення заживити місто за іншою схемою. Енергетичних потужностей не вистачає, але видані графіки відключень для житлових будинків. Критична інфраструктура працює у повному обсязі”, – говорить міський голова.

Під час постійних обстрілів постраждала також велика кількість цивільної інфраструктури міста – 150 тисяч мешканців Харкова перебувають без даху над головою, розповів Терехов.

У ніч на 22 березня росіяни запустили по Україні 151 ракету та дрон. ППО збила 55 дронів Shahed і 37 ракет.

Атака по енергетичній інфраструктурі України 22 березня була найбільшою за весь час. Майже весь Харків був без світла.