Підтвердилося просування окупантів у кількох місцях

Підтвердилося просування окупантів у кількох місцях

Російські окупанти намагаються просунутися під Авдіївкою.

У прикордонні райони Бєлгородської області перевели підрозділи 116-ї бригади спецпризначення Росгвардії. Вони мають особливо потужний артилерійський склад. Російські сили можуть влаштувати тактичні диверсійні транскордонні рейди у Харківську область, щоб відволікти й відкинути ЗСУ від напрямку Куп’янськ-Сватове-Кремінна, пише Інститут вивчення війни (ISW).

“Однак російські війська навряд чи зможуть провести широкомасштабні наступальні операції на Харківщину з Бєлгородської області”, – йдеться у звіті.

7 лютого тривали позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту не було.

Російські джерела заявляють, що окупанти нібито досягли тактичних висот на схід від Тернів і захопили позиції у промзоні Білогорівки, але візуальних доказів немає.

Російський “воєнкор” каже, що загарбники мають намір вийти до річки Оскіл на Куп’янському напрямку та захопити місто Лиман на захід від Кремінної.

У районі Бахмута тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Геолокаційні кадри показують, що війська РФ дещо просунулися на північний схід від Нью-Йорка.

У північній частині Авдіївки підтвердженого контролю над змінами місцевості не було.

Кілька російських “воєнкорів” стверджували, що війська РФ начебто просувалися на південь вздовж Залізничного провулку на північному заході Авдіївки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець каже, що окупанти вийшли на північну частину садового товариства на провулку Залізничному.

Російські “воєнкори” кажуть, що російські війська просунулися на захід до коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. За словами Машовця, зараз російські війська зосереджені на перекритті вулиці Грушевського, що залишилася українською сухопутною лінією зв’язку, яка йде на захід від коксохіму до Авдіївки через північно-західну частину населеного пункту.

Війська РФ нещодавно підтвердили наступ на захід і південний захід від Донецька. Геолокаційні кадри, показують, що загарбники просунулися на східну околицю Георгіївки.

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що частини 155-ї російської морської піхотної бригади просунулися до східної Новомихайлівки вздовж вулиці Леніна, що узгоджується з заявами кількох російських “воєнкорів” про те, що війська РФ увійшли до східної Новомихайлівки.

Війська РФ підтвердили просування у районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі позиційних боїв у цьому районі 7 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 лютого, і дані NASA Fire Information for Resource Management від 6 лютого вказують на те, що російські сили просунулися на північ від Микільського.

Російський “воєнкор” стверджував, що війська РФ нібито просунулися на схід від Вугледара в напрямку Південнодонбаської шахти. Інший російський блогер розповідав, що окупанти просунулися на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського, але експерти ISW не знайшли візуального підтвердження цього твердження.

Позиційні бойові дії тривали 7 лютого на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.

Сили оборони просунулися у східних Кринках. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що війська РФ просунулися в південних Кринках. Українські та російські джерела заявляли, що в Кринках тривали позиційні зіткнення.

На початку січня російські окупанти нібито випадково випустили два авіаційних боєприпаси. У Міноборони РФ заявили, що 2 січня один з їхніх літаків випустив боєприпас у Петропавлівці Воронезької області і пошкодив дев’ять житлових будинків.

Другий інцидент стався 8 січня 2024 року. Некеровану бомбу ФАБ-250 скинули над окупованим селом Рубіжне Луганської області.