Поляки знають, чому вони підтримують Україну

Поляки знають, чому вони підтримують Україну

Уряд, політична еліта й суспільство добре розуміють: якщо Україна не вистоїть, то на черзі Польща та країни Балтії

Цьогоріч витрати приватних громадян і влади в Польщі на підтримку українських біженців перевищать 5,3 мільярда доларів, або майже 1 відсоток ВВП країни, за підрахунками Державного аналітичного центру. З них уряд і місцева влада виділили майже 3,4 міль­ярда доларів на соціальні виплати, охорону здоров’я та освіту для біженців.

Іншу допомогу українцям приватно надавали 70 відсотків населення Польщі. Наведені цифри яскраво демонструють моральне зобов’язання та прагнення поляків підтримати українців, які через війну втратили домівки, а дехто й родичів.

І польський уряд, і політична еліта, і суспільство добре розуміють небезпеку російської загрози. Вони знають: якщо Україна не вистоїть, то на черзі Польща та країни Балтії. Спільна історія дала нам урок, який ми не можемо забути. Варто також зазначити, що польська допомога біженцям не поєднувалася з будь-яким фінансуванням ЄС. Хоча в минулому Греція та Туреччина отримали значне фінансування Євросоюзу для вирішення кризи біженців 3,5 мільярда євро для Греції й аналогічну суму запропонували Туреччині.

Міністерство оборони Польщі також передало українським партнерам танки, важку артилерію, бронетехніку, запчастини до радянських бойових літаків і боєприпаси, а також медичне обладнання. Більшість військових і гуманітарних поставок включно зі зброєю США та Великої Британії проходить через польсько-український кордон. Тому наша спільна спів­праця запорука зміцнення України та послаблення російського агресора.

Спільна історія дала нам урок, який ми не можемо забути

Польському журналістові Славоміру Сераковському вдалося організувати публічний збір коштів на турецький безпілотник Bayraktar. За кілька тижнів він мав достатньо грошей для його придбання, але турецький виробник вирішив віддати Bayraktar безкоштовно. Тому зібрані кошти витратять на інші військові й гуманітарні потреби України.

27 липня в Польщі оголосили про нову ініціативу зі збору коштів цього разу для придбання трьох рятувальних гелікоптерів Мі-2АМ-1 із повним медичним обладнанням. Такі гелікоптери можуть допомогти врятувати життя поранених військових і мирних жителів. Ця ініціатива також дає можливість польській громадськості особисто долучитися до процесу боротьби з російським агресором.

У Польщі оголосили збір коштів для придбання трьох рятувальних гелікоптерів

Разом з американцями, британцями й іншими європейськими партнерами ми допомагаємо Україні модернізувати військо до рівня натовських стандартів. Крім того, нещодавно Польща та Литва заявили про намір порушити питання про поновлення переговорів про майбутнє України в НАТО. Безумовно, що після приєднання Фінляндії та Швеції переможна та навчена західними партнерами українська армія стане великою цінністю для Альянсу.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу “Країна”, оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”