fbpx

Порошенко заявив, що не дозволить здати інтереси України

Порошенко заявив, що не дозволить здати інтереси України

Серед союзників України присутнє розуміння того, чого потребує Україна та яку допомогу їй треба надати, однак поки що вказані заходи керівництву України не потрібне.

“Ніхто не дозволить вести якісь підкилимні переговори, розмін і здачу інтересів України”, – переконаний Порошенко.

Порошенко вважає, що настав час послати чіткий сигнал, яку допомогу треба надати Україні та назвав чотири пункти цієї допомоги.

“Питання номер один. Прийміть рішення про ПДЧ. Бо надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО – це ще не членство. Це програма, дорожня карта реформ, які мають бути здійснені. Бо я це зробив під час своєї каденції по безвізовому режиму, так само зараз треба зробити щодо ПДЧ. Надання Україні ПДЧ – це перемога вільного світу. Ненадання Україні ПДЧ – це перемога Путіна”, – переконаний Порошенко.

Санкції є другим важливим пунктом, тому їх список треба оприлюднити вже зараз.

“Я вважаю, що список санкцій має бути дуже болючий. І це ще один інструмент для того, щоб підвищити ціну, яку Росія заплатить, якщо вона перетне червоні лінії. В тому числі і SWIFT”, – зауважив Порошенко.

Третя ступінь санкцій це енергетична безпека, куди повинні бути включені санкції по “Північному потоку – 2”.

“Вони вже мають бути застосовані зараз. І я твердо переконаний, що ми можемо це забезпечити найближчим часом. Четверта позиція – це постачання оборонної зброї. ПДЧ, санкції, енергетика, поставка оборонної зброї – ці рішення можна зробити протягом тижня. І це точно буде “Дамоклів меч”, який буде висіти над Путіним, якщо він зійде з розуму і буде продовжувати атакувати Україну”, – резюмував Порошенко.