Адміністрація президента США Джо Байдена може опублікувати розвідувальні дані, які свідчать, що Китай вирішує питання щодо постачання зброї в РФ.
Дискусії про публічне розкриття цієї інформації тривають напередодні засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого річниці вторгнення Росії в Україну, яке відбудеться 24 лютого. Про це повідомляє Wall Street Journal.
Американські та європейські офіційні особи повідомили виданню, що останнім часом західні розвідки отримали інформацію про те, що Пекін може розпочати постачання зброї до Росії. Водночас Китай ще не ухвалив остаточного рішення.
Досі Пекін обмежував свою підтримку РФ фінансовою допомогою та закупівлею нафти. Але, згідно з останніми оцінками розвідки, ця позиція, схоже, змінюється.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунікація між Китаєм та Україною залишається “дуже складною” МЗС
“Досі існувала невизначеність щодо того, яку практичну допомогу Китай може надати Росії”, ‒ каже один із західних чиновників.
За його словами, розвіддані, які мають США та їхні союзники, “набагато менш двозначні”.
Нині у США працюють над розсекреченням цих розвідданих для можливого оприлюднення. Остаточного рішення ще не ухвалили.
“Китайська торгівля зброєю огорнута таємницею, і незрозуміло, яку саме зброю може отримати Росія”, ‒ пише видання.
Водночас уточнюється, що Китай є світовим лідером у виробництві зброї, яка активно використовувалася у війні в Україні. Йдеться, зокрема, про артилерійські системи великої дальності, високоточні реактивні системи залпового вогню. А також протитанкові ракети та ракети класу “земля-земля” й тактичні безпілотники та баражуючі боєприпаси.
Китай звинуватив Сполучені Штати Америки та НАТО в поширенні дезінформації щодо потенційної ролі Пекіна у війні в Україні. Країна не розглядає постачання зброї Росії для використання її у війні проти України, заявив речник міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь.
Китай найближчими днями оприлюднить “документ зі своєю позицією” щодо розв’язаної Росією війни проти України. Водночас про “мирний план” там не йдеться, заявив постійний представник Китаю в ООН Чжан Цзюнь.