Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) оповитий низкою міфів.
Міністерство охорони здоров’я розвінчало найпоширеніші з них. Відповідна інформація з’явилася у Facebook МОЗ.
“Міфи про ПТСР дуже важливо розвінчувати. Це дозволить уникати стигматизації людей, що мають ПТСР, запобігати упередженому ставленню до них”, пояснили фахівці.
ПТСР це порушення психічного стану, яке може з’явитися після травматичної події. Однак він розвивається не у всіх людей, які стали свідками або учасниками таких подій.
Найпоширеніші міфи про посттравматичний розлад
№1: Люди з ПТСР слабкі
ПТСР може розвинутися у будь-кого, незалежно від рис характеру.
№2: Люди з ПСТР небезпечні
Більшість людей з ПТСР не хочуть завдати шкоди, ані собі, ані іншим. Писхоз і агресія не характерні для посттравматичного розладу.
№3: Усі люди відчувають ПТСР однаково
Якщо двоє людей пережили ту саму трагічну подію й у них розвинувся ПТСР, це не означає, що їхній стресовий розлад буде мати однакові ознаки.
№4: ПСТР притаманний лише учасникам та ветеранам війни
Розлад можуть діагностувати у будь-якої людини, зокрема і у дітей, якщо вони пережили стресову подію.
№5: ПТСР це хронічний стан, який не можна ефективно лікувати, а людина з розладом невиліковна
Є багато способів лікування ПТСР. Зокрема, поведінкову та розмовну терапії, а також медикаментозне лікування. ПТСР це нормальна реакція на ненормальні події. Його можна порівняти з кровотечею, яка є природною реакцією на рану на тілі. Зцілення потребує часу.
Життя в умовах постійного стресу й напруги дається взнаки. Людська психіка перенапружується, виникає хронічна втома, дратівливість, складність контролювати емоції тощо.
Накопичувати й консервувати в собі напруження шкідливо для здоров’я. Важливо навчитися позбуватися цього “вантажу”. За посиланням 10 технік від психологині, які допоможуть екологічно випустити пар та заспокоїтися.