Представники МВФ прибули до Києва: про що будуть переговори

Представники МВФ прибули до Києва: про що будуть переговори

Делегація Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибула до Києва для проведення ряду зустрічей з українськими урядовцями та іншими ключовими партнерами. На чолі з Умою Рамакрішнан, заступником директора Європейського департаменту МВФ, місія фонду обговорить економічну політику України та виклики, з якими країна стикається в цей період.

Основна увага дискусій буде приділена стратегіям економічного розвитку України, зокрема, як країна планує впоратися з наслідками воєнного конфлікту, економічними санкціями та іншими макроекономічними викликами. Також будуть розглянуті плани щодо розширення продажів внутрішніх облігацій, підвищення податків та скорочення державних видатків як засоби забезпечення фінансової підтримки від МВФ.

13 лютого делегація МВФ візьме участь у інаугураційному засіданні керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України, що адмініструється МВФ. На цій зустрічі будуть визначені пріоритети щодо підтримки та розвитку України з боку фонду.

Згодом, 17 лютого, місія МВФ під керівництвом Гевіна Грея продовжить дискусії в Варшаві щодо третього перегляду програми розширеного фінансування, яка підтримується МВФ. Це свідчить про тривалу взаємодію між Україною та МВФ з метою забезпечення макрофінансової стійкості країни.

Україна, в свою чергу, демонструє готовність адаптуватися до змінних умов та виконувати зобов’язання перед міжнародними партнерами, зокрема, перед МВФ. За словами голови Національного банку України Андрія Пишного, країна опрацьовує різні сценарії, щоб зберегти економічну стабільність. Політичні зобов’язання від міжнародних партнерів, включаючи обіцянку надати 122 млрд доларів до 2027 року, підкреслюють значення України на міжнародній арені та важливість підтримки її суверенітету та економічного розвитку.