Про звільнення територій не йдеться: у США розробляють нову стратегію допомоги Україні

Про звільнення територій не йдеться: у США розробляють нову стратегію допомоги Україні

Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє оновлену стратегію підтримки України, яка концентрується не на звільненні окупованих Росією територій, а на запобіганні новим наступам з боку Росії. Ця стратегія також передбачає зміцнення української армії та економіки на довгострокову перспективу, зазначає The Washington Post, посилаючись на власні джерела.

Нова стратегія має на меті зміцнити Україну таким чином, щоб до кінця 2024 року країна стала значно сильнішою та змогла зайняти більш стабільне положення. Згідно з планами США, які є частиною багатосторонніх зусиль близько трьох десятків країн, передбачається довгострокова безпекова та економічна підтримка України.

Стратегія враховує невелику ефективність попередніх контрнаступів та спрямована на демонстрацію рішучості перед президентом Росії Володимиром Путіним. За планом, кожна країна-учасниця розробить документ зі своїми конкретними зобов’язаннями на період до десяти років у майбутньому. Успіх стратегії значною мірою залежить від США, які є головним донором України.

Адміністрація Байдена планує цієї весни оприлюднити свої 10-річні зобов’язання, розроблені Державним департаментом і Білим домом, за умови схвалення Конгресом запиту президента на додаткове фінансування України в розмірі $61 млрд.

Стратегія передбачає підтримку як короткострокових військових операцій, так і розвиток майбутніх українських збройних сил, здатних стримувати російську агресію. Вона також містить програми, що допоможуть захистити, відновити та розширити промислову та експортну бази України та сприятимуть проведенню необхідних політичних реформ для повної інтеграції в західні інституції.

Американські чиновники сподіваються, що довгострокові обіцянки, за умови підтримки Конгресу, стануть “передовою” допомогою для України, особливо якщо колишній президент Дональд Трамп буде переобраний на другий термін.

План передбачає зміцнення протиповітряної оборони для створення захисних “бульбашок” навколо українських міст поза межами Києва та Одеси, що дозволить відновити ключові сектори економіки. Стратегія складається з чотирьох етапів: боротьби, будівництва, відновлення та реформ.

Однак, за інформацією The Washington Post, успіх стратегії залежить від ухвалення Сенатом законопроекту про кордон, який включає допомогу Україні. Якщо чутки про зміст законопроекту відповідають дійсності, він може бути заблокований в Палаті представників.