Прорив у медицині: США створили ліки, які врятують мільйони життів

Американська компанія Eli Lilly представила обнадійливі результати другого етапу клінічних випробувань нового препарату леподисирана, який спрямований на зниження рівня ліпопротеїну (а) [ЛП (а)], що пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

Випробування ALPACA, що включали 320 учасників, продемонстрували вражаючі результати. Зокрема, максимальна доза 400 мг препарату знизила рівень ЛП (а) на 93,9% протягом 60-180 днів. Менші дози, 16 мг і 96 мг, забезпечили зниження на 40,8% і 75,2% відповідно.

Доктор Стівен Ніссен з Клівлендської клініки пояснив, що близько 25% людей мають підвищений рівень ЛП (а), що значно збільшує ризик серцевих захворювань. Поточні методи лікування не є достатньо ефективними, і леподисирана може стати важливим довгостроковим рішенням для людей з високим генетичним ризиком.

Препарат базується на технології малої інтерферуючої РНК (siRNA), яка інгібує вироблення аполіпопротеїну (а) – основного компонента ЛП (а). Спостереження за пацієнтами показали, що ефект триває до 18 місяців.

Окрім зниження ЛП (а), у ході досліджень було зафіксовано зниження рівня аполіпопротеїну B (apoB) на 14,1% і 13,7% на 60-й і 180-й день відповідно. Серйозних побічних ефектів не виявлено, за винятком одного випадку смерті у пацієнта з хронічною ішемічною хворобою серця.

Eli Lilly продовжує третій етап досліджень програми ACCLAIM-Lp (a), щоб оцінити вплив препарату на серцево-судинні події у пацієнтів з підвищеним рівнем ЛП (а). Це відкриття може стати проривом у лікуванні серцево-судинних захворювань у майбутньому.

Американские ученые создали препарат, который способен снизить и держать в норме кровяное давление у гипертоников сразу на полгода.

Зилебезиран вводят в организм как инъекции.

“Гипертоники вынуждены постоянно принимать лекарства. Более половины пациентов с повышенным кровяным давлением отказываются от приема медикаментов. Контроля за артериальным давлением нет. И это увеличивает риск инсультов, деменции и инфарктов”, рассказали эксперты.