Головна причина катастрофи на Покровському напрямку – нереалістичні задачі, які ставлять перед новоствореними і непідготовленими до бойових дій бригад.
Іх ставлять захищати на ділянки з великою відповідальністю, як наслідок, вони втрачають позиції. Про це в інтерв’ю NV заявив командир 108-го окремого батальйону “Вовки Да Вінчі” капітан Сергій Філімонов.
Раніше Філімонов також заявляв, що причина катастрофи на Покровському напрямку – вище командування.
“Щодо нереалістичних задач, про які я говорив, – насамперед я мав на увазі новостворені, “зелені” бригади, яких ставлять на смугу з великою відповідальністю, далі вони втрачають позиції. І через це страждає і загальна ситуація на фронті, і конкретно наш підрозділ, наша бригада”, – сказав він.
Філімонов зазначив, що ефективність новостворених бригад визначається не за датою створення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, скільки українців заброньовані від мобілізації
“Є певні пункти, за якими ми можемо оцінити неефективну новостворену бригаду. Неефективна новостворена бригада формується з офіцерів запасу, формується з офіцерів, які себе погано проявили на колишніх бойових посадах. Насправді 155-та бригада, на жаль, це далеко не поодинокий випадок. Таких бригад майже 10. І це ті, з якими я зустрічався на фронті, які стояли поруч. Їх, насправді, дуже багато”, – пояснив командир.
За словами Філімонова, новостворені бригади взагалі не мають розуміння організації бойової роботи або в них є лише поодинокі бойові командири, які можуть хоч якось керувати боєм.
“І, по факту, це бригади, три-п’ять тисяч людей, серед яких немає фахів артилерист, РВПшник, танкіст, механік. Вони всі піхота – починаючи від діловодів, закінчуючи саперами і розвідниками. Тобто, їх навіть по фаху не навчають”, – зазначив він.
Філімонов також зазначив, що новостворені бригади вони все одно стають частиною старих бригад, а точніше – неефективною частиною.
“Вибачте, так може неправильно казати, але скажу як є. Вони стають м’ясом по факту”, – зазначив він.
Командир також відзначив, що в України ще багато сил і для цього точно не треба зменшувати призовний вік до 18 років.
“Якщо ми створимо в армії умови, у яких можна буде воювати, бути ефективним і класно готуватися, я вам гарантую, багато хлопців 18, 19, 20, 21 років підуть самі на фронт”, – зазначив Філімонов.
За його словами, люди є і їх дуже багато, техніки дуже багато, озброєння є.
“Нам, маю на увазі вищому командуванню, треба робити нормальний аналітичний відділ, який зможе нормально, правильно описати проблему. Проблему розподілу, підготовки, управління людьми”, – додав він.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 12076 щодо базової військової підготовки призовників та вносить зміни до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Крім того, у другому читанні була прийнята важлива правка: для жінок проходження військової підготовки та військовий облік будуть добровільними.
Також цей законопроєкт дозволяє юнакам, яким зараз виповнюється 18 років за кордоном, стати на облік, не приїжджаючи до України.