fbpx

Путін може повністю окупувати Білорусь ‒ в ISW оцінили ризики

Путін може повністю окупувати Білорусь ‒  в ISW оцінили ризики

Російський диктатор Володимир Путін, ймовірно, посилить свій контроль над Білоруссю незалежно від підсумків війни в Україні.

Йдеться про повну окупацію білоруської території, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Його аналітики оцінили ризики окупації Білорусі Росією для країн НАТО. Країни Заходу змушені вирішувати, що робити з новим безпековим ландшафтом на східному фланзі НАТО.

Якщо Альянс дозволить Путіну зберегти захоплені території в Україні, особливо в Криму та східній частині Херсонської області, то Кремль зможе використати як окуповані білоруські, так і українські території, щоб ще більше загрожувати Україні та східному флангу НАТО.

Тому Захід має забезпечити умови, за яких територіально цілісна Україна стане надійним військовим партнером у захисті східного флангу НАТО від Росії та окупованої нею Білорусі.

Для цього Захід має надати Україні можливість вигнати російські війська зі своєї території.

“Надзвичайно малоймовірно, що країни Заходу зможуть перемогти чи ефективно відреагувати на російську кампанію із поглинання Білорусі без попередньої поразки російського вторгнення до України”, ‒ наголошують в ISW.

17 лютого самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко прилетів у Росію з робочим візитом. У Москві зустрівся з президентом країни Володимиром Путіним.

Лукашенко під час зустрічі заявив, що білоруська аерокосмічна промисловість готова виробляти штурмовики Су-25 для російських військових за підтримки російських технологій.

Generated by Feedzy