Російський диктатор Володимир Путін навряд чи погодиться сісти за стіл переговорів щодо припинення війни РФ проти України, незалежно від того, хто переможе на президентських виборах у США.
Водночас очікується, що в разі обрання кандидатка від демократів Камала Гарріс загалом продовжить політику адміністрації президента Джо Байдена, яка підтримувала Україну, попри деякі розбіжності на кшталт дозволу на використання західної зброї для завдавання ударів углиб території Росії. Про це пише CNN.
Разом з тим кандидат від республіканців Дональд Трамп зайняв кардинально іншу позицію. Він неодноразово заявляв, що припинить підтримку військових зусиль Києва і що здатний врегулювати війну “за один день”.
За словами експертів, умови мирного плану, запропонованого його кандидатом на пост віцепрезидента Джей Ді Венсом, разюче схожі на список побажань Путіна.
“Що Трамп думає зробити, які важелі впливу у нього є, наразі незрозуміло, але я не думаю, що це швидкий процес”, – вважає Томас Грем, експерт із зовнішньої політики Росії і провідний науковий співробітник Ради з міжнародних відносин.
За його словами, з будь-яким потенційним американським президентом Путін спробує використати те, що він вважає “політичною дисфункцією” США, а також “тріщинами в єдності Заходу”.
Такі “тріщини” можуть виникнути у формі скорочення адміністрацією Трампа допомоги США Україні, участі країни в НАТО меншою мірою або розколу Конгресу. Ймовірний фінансовий тиск на європейських союзників США також зіграє свою роль, як і напруженість у відносинах НАТО з проросійською владою в таких країнах-членах як Угорщина та Словаччина.
“За відсутності єдності Заходу, за відсутності чіткої демонстрації того, що у Заходу і України є спільне бачення результатів, яких вони намагаються досягти, у Путіна немає причин переглядати свої дії в Україні на цьому етапі”, – зазначив Грем.
Аналітики зазначають, що масштаб війни РФ проти України занадто великий для прямих переговорів між Москвою і Києвом. На їхню думку, вона – частина набагато ширшого конфлікту між Росією і Заходом.
За словами наукового співробітника програми Росії та Євразії аналітичного центру Chatham House (Лондон) Джона Лоу, для Путіна Україна – це всього лише засіб для досягнення мети. А мета – ще більше обмежити вплив США в міжнародних справах.
“Коли радники Трампа пояснять йому, що насправді тут відбувається і що Китай зіграв ключову роль у підтримці здатності Росії продовжувати вести цю війну, він може раптово дуже гостро відчути, що не так уже й добре налаштований до Путіна”, – сказав Лоу.
За його словами, Пекін сприйме будь-які поступки “як ще одне свідчення слабкості США”, що суперечить жорсткій публічній риториці Трампа щодо “китайської загрози”.
За даними аналітиків, навіть якщо політика США в питанні підтримки України після президентських виборів триватиме за нинішньою траєкторією, західні союзники Києва, схоже, не готові надати той обсяг ресурсів, який необхідний Силам оборони для досягнення серйозних успіхів на полі бою.
“Припускаю, що підтримка продовжуватиметься, можливо, з меншою інтенсивністю, але протягом тривалого часу. Адміністрація Гарріс, звісно, не продасть українців, але перевірить їхню рішучість і те, чи готові вони продовжувати вести цю виснажливу війну”, – додав Лоу.
Кандидат у президенти США Дональд Трамп буде прагнути уникнути поразки України у війні з Росією під час своєї каденції. Про це сказав спеціальний представник уряду США з переговорів у справах України (2017-2019) Курт Волкер.
За його словами, навколо Трампа є люди, які потужно підтримують Україну, і звісно, є ті, хто цього не робить.