Якою буде зима 2024-2025 в Україні: прогноз синоптиків

Якою буде зима 2024-2025 в Україні: прогноз синоптиків

Цієї зими українцям варто очікувати м’якшої погоди, ніж у попередні роки. За словами синоптикині Віри Балабух, середня температура повітря на 1-2 градуси перевищуватиме звичайні зимові показники, повідомляє “Дзеркало тижня”. Така аномалія є результатом глобальних кліматичних змін, що все більше впливають на регіон.

Температурні особливості зими по регіонах

У південних областях, на Закарпатті та в деяких районах центральної України середня температура протягом зими, ймовірно, буде плюсовою, тримаючись у межах 0…+2˚С. У той час як північний схід і високогір’я Карпат залишатимуться найхолоднішими регіонами, де середні зимові значення можуть сягати -3…-4˚С і нижче.

“Середня місячна температура в грудні на всій території країни буде на 1-2 градуси вищою за норму”, — зазначає Балабух. За прогнозами, найбільші аномалії очікуються на заході країни. Для південного регіону та Закарпаття грудень залишатиметься м’яким із середньою температурою 0…+2˚С. Найхолодніше буде на північному сході та в Карпатах — від -1 до -3˚С і нижче.

Прогноз на січень та лютий 2025

Січень у 2025 році також може бути теплішим, ніж звичайно, із середньою температурою на 1 градус вищою за кліматичну норму. Температура може коливатися від +1…-2˚С на півдні до -3˚С та нижче на півночі, північному сході та в Карпатах. Лютий, за очікуваннями, продовжить цю тенденцію з показниками в середньому на 1 градус вище за багаторічну норму. У південних регіонах і на Закарпатті середня температура може сягати +1…+2˚С, тоді як на північному сході вона буде нижчою — до -3…-4˚С.

Опади та енергетична ситуація

Щодо кількості опадів, зима має бути досить стабільною: опади очікуються в межах норми, з показниками від 90 до 130 мм на рівнинних територіях і до 200 мм та більше в Карпатах.

Енергетична ситуація також викликає зацікавлення. За словами Дмитра Сахарука, виконавчого директора ДТЕК, якщо енергетичні об’єкти будуть надійно захищені від можливих обстрілів, то планових відключень світла цієї зими може не бути. Енергетики намагаються зробити все можливе, щоб країна не поверталася до графіків відключень.

Ця зима обіцяє бути м’якшою, але стабільність енергопостачання залежатиме від захищеності енергетичної інфраструктури.