Російський диктатор Володимир Путін заявив про ймовірність відновлення виробництва ракет середньої та малої дальності.
Аналітики вважають, що таким чином він намагається впливати на рішення Заходу, особливо у ключові моменти політичних дискусій про військову допомогу Україні. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
28 червня Путін віддав розпорядження про виробництво і розгортання ядерних ракет малої і середньої дальності після виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності у 2019 році.
На думку аналітиків, це, ймовірно, є частиною триваючої кампанії Кремля з рефлексивного контролю, спрямованої на вплив щодо прийняття рішень Заходом на користь Росії.
На засіданні Ради безпеки РФ Путін заявив, що Росія пообіцяла дотримуватися положень ДРСМД про заборону виробництва і розгортання ракет середньої дальності наземного базування доти, доки Сполучені Штати не порушать ці положення. За його словами, тепер РФ також повинна виробляти і розгортати такі системи.
США призупинили участь в ДРСМД 1 лютого 2019 року і вийшли з договору 2 серпня 2019 року через порушення Росією договору, пов’язані з розробкою, випробуванням і розгортанням ракет середньої дальності. Росія у відповідь також призупинила свою участь в ДРСМД.
Путін також згадав про два двосторонні військові навчання США в 2024 році: одне з Філіппінами на Північному Лусоні (Філіппіни) 11 квітня і друге з Данією поблизу острова Борнхольм (Данія) 3-5 травня.
В обох цих навчаннях була задіяна пускова установка середньої дальності “Тайфун”, яка, за даними США, може запускати ракети SM-6 і “Томагавк”. Ракети SM-6 мають максимальну дальність 370 км, а “Томагавки” близько 2500 км. Американські офіційні особи не уточнили, які саме ракети, якщо такі були, могли бути задіяні в обох навчаннях.
Швидше за все, Путін використовує ці навчання як “цапа-відбувайла” для своєї ширшої кампанії рефлексивного контролю, спрямованої на те, щоб перешкодити західній військовій допомозі Україні.
За даними аналітиків, заява Путіна пролунала після того, як КНР із запізненням засудила американські навчання в Північному Лусоні 30 травня. Путін, ймовірно, послався на навчання на Філіппінах частково для того, щоб зайняти вигідну позицію перед КНР, Північною Кореєю і В’єтнамом, оскільки він намагається створити коаліцію держав на підтримку нової “євразійської архітектури безпеки”.
Кремль посилається на страх ядерної конфронтації між Росією і Заходом протягом усього свого повномасштабного вторгнення, щоб підштовхнути Захід до самоусунення від надання Україні озброєння, необхідного для підтримки її оборони від російських військ.
За словами аналітиків, особливо активно Кремль використовує ці зусилля в ключові моменти політичних дискусій на Заході щодо надання подальшої військової допомоги Україні.
Росія може скоротити передбачений офіційною доктриною час на прийняття рішення про застосування ядерної зброї. Це може статись, якщо в РФ вважатимуть, що “загрози зростають”. Про це заявив голова комітету з питань оборони російської Держдуми Андрій Картаполов.
Перед тим російський диктатор Володимир Путін заявив, що розглядає можливість зміни ядерної доктрини РФ.