Останні події навколо війни в Україні спонукають США до більш обережного підходу. Проведена Збройними силами України операція в Курській області ще більше підсилює цю тенденцію. Однак візит двопартійної делегації Сенату до Києва може кардинально змінити стратегію Вашингтона.
Огляд ситуації
Днями до столиці України приїхали сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ), щоб провести переговори з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Водночас Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, повідомив про можливу місію в Курській області Росії. Це натякає на те, що сенатори могли отримати інформацію про хід української операції з перших рук.
Зацікавленість Вашингтона у деталях цієї операції підтверджує і заява координатора з питань національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, який зазначив: “Якщо Путіна щось не влаштовує, він може завершити війну, просто вийшовши з України.”
Обережний підхід Вашингтона
Хоча слова Кірбі здаються різкими, вони відображають загальну стриманість США через можливий союз між Росією і Північною Кореєю. Вашингтон не хоче провокувати нові конфлікти, тому підходить до ситуації з обережністю. Цю позицію підкреслюють і медіа, які акцентують увагу на Курській операції як на головній темі переговорів у Києві. Державний департамент США також нагадав, що з початку вторгнення Росії до України обсяг допомоги від Америки склав 55,4 мільярди доларів.
Політична символіка візиту
Проте, візит сенаторів до Києва мав ще одну важливу мету: демонстрацію підтримки України на міжнародній арені. Президент Зеленський подякував гостям за допомогу та обговорив подальші кроки, включаючи підготовку до Саміту миру, економічне відновлення і євроінтеграцію.
Прем’єр Шмигаль зосередив увагу на підготовці до опалювального сезону та постачанні літаків F-16, підкресливши важливість конфіскації заморожених російських активів для фінансування відбудови України.
Сміливі кроки
Сенатори висловили задоволення від побаченого в Україні. Ліндсі Грем назвав рішення України воювати на території Росії “сміливим і блискучим кроком”, закликавши НАТО надати Україні більше зброї. Він також висловив думку, що до кінця своєї каденції Джо Байден має запросити Україну до НАТО.
Поїздка сенаторів до Києва свідчить про те, що США надають великого значення українській війні, і що їхня позиція може змінитися на користь більш рішучих дій. Україна продемонструвала, що здатна вести активні бойові дії навіть на території противника, що позитивно сприймається у Вашингтоні.
У подальшому можна очікувати інтенсифікації допомоги від США та партнерів, а також подальшого просування українських військ. Спецоперація в Курській області стане одним із ключових факторів, які впливатимуть на подальші кроки американської адміністрації.