fbpx

Реверс газу в Україну: скільки газу та через які точки ГТС надходить

Реверс газу в Україну: скільки газу та через які точки ГТС надходить

Через газовий контакт між Угорщиною та Росією Україна втратила можливість здійснювати віртуальний реверс газу звідти і повинна переорієнтувати постачання на словацький, румунський і польський напрямки. При цьому раніше найперспективнішим був саме угорський напрямок.

“Слово і діло” роз’яснює, як влаштований реверс газу в Україну: скільки та через які точки ГТС він надходить.

Україна почала використовувати віртуальний реверс газу порівняно нещодавно – раніше це не дозволяв робити транзитний контракт із російським “Газпромом”. Віртуальний реверс – це взаємозалік газових потоків. Це відбувається так: через українську ГТС йде транзит російського газу в країни Європи, і Україна, згідно з домовленостями, відбирає певну кількість палива в свої сховища (замість того, щоб газ фізично спочатку надійшов, наприклад, в Угорщину, а потім назад в Україну).

Для реверсних постачань газу використовують пункт “Германовичі” (Польща), його добова пропускна спроможність становить 4,3 млн кубометрів.

Реверс зі Словаччини здійснюється в пункті “Будінце” (пропускна спроможність 42,5 млн кубометрів на добу), з Румунії – в пункті «Орлівка» (81,4 млн кубометрів)  з Молдови – в пунктах «Каушани» (82,2 млн кубометрів) і “Олексіївка”.