Інженери Стенфордського університету створили прототип сильної роборуки, яку навчили переміщати тендітні предмети. Про це повідомляє видання New Scientist.
Провідний учасник дослідження Марк Каткоскі пояснив, що маніпулятори промислових роботів добре підходять для грубої взаємодії, проте їх не можна використовувати при більш делікатній роботі. Вчений винайшов роборуку, яка дозволить виконувати дії, що вимагають акуратного докладання сили. Як приклад фахівець навів вкручування лампочки, перекладання яєць та збирання винограду.
Каткоскі запропонував використовувати руку з чотирма роботизованими пальцями, створення яких його надихнуло вивчення лап геконів. Завдяки своїм лапам ящірки можуть утримувати вантаж, що багато разів перевершує їхню вагу. Інженери створили спеціальну гумову шкіру, яка при контакті з предметом практично прилипає до поверхні. Матеріал поступово розподіляє навантаження роборуки, завдяки цьому зберігається цілісність предметів.
Роборука запрограмована для захоплення таким чином, щоб максимально збільшити площу контакту, використовуючи подушечки, а не кінчики пальців. Також через те, що кожен палець має окремий двигун, рука може підняти та перемістити вантаж, який у кілька разів перевищує її вагу.