Роботодавець може вручати повістки підлеглим: є одна умова

Роботодавець може вручати повістки підлеглим: є одна умова

В Україні змінили правила ведення військового обліку та вручення повістки.

2023 року роботодавці не лише повинні здійснювати військовий облік працівників, а мають право вручати повістки своїм військовозобов’язаним підлеглим.

Подібне передбачене постановою Кабінету міністрів №1487.

Видача повісток на роботі відбувається за прописаними правилами. Якими саме дізнавайтеся нижче.

Згідно з постановою, прийняти на роботу або навчання військовозобов’язану особу можуть лише після взяття її на військовий облік. Жінок, які навчаються на медичних фахах, беруть на облік на останньому курсі.

Роботодавці зобов’язані повідомляти до Територіальних центрів комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП колишні військкомати) дані про взяття на роботу та звільнення співробітників. На це у них є сім днів.

Також роботодавці повинні надавати інформацію про співробітників, поки вони є працівниками компанії. І оповіщати призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ТЦК.

Окрім цього, роботодавець може вручати повістки своїм підлеглим, але за єдиної умови: якщо отримав відповідне розпорядження від начальника ТЦК або СП.

Якщо роботодавець отримав розпорядження, він зобов’язаний:

видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних і резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного ТЦК;

вручити призовникам, військовозобов’язаним і резервістам повістки про явку за викликом до ТЦК;

письмово повідомити з наданням витягів із наказів (розпоряджень) відповідним ТЦК про осіб із числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або відрядженні;

забезпечити контроль за результатами оповіщення та прибуттям таких осіб до відповідного ТЦК.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що запровадили через військове вторгнення РФ. Під час мобілізації призову підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років.

Під час воєнного стану повістки українцям можуть вручати як органи місцевого самоврядування, так і представники експлуатаційних компаній чи ОСББ.