Знайшли давнє поселення ловців перлин

Головна Сторінка » Знайшли давнє поселення ловців перлин

Найдавніше місце видобутку перлів знайшли археологи у Перській затоці.

Його виявили на острові Синія поблизу міста Умм-ель-Кайвайн. Ймовірно, там колись жили тисячі людей та були сотні будинків, передає АР.

Поселення датують доісламським періодом наприкінці VI ст.

В історичних текстах згадуються давніші міста з видобутку перлів, але археологи вперше говорять, що знайшли одне з міст цієї давньої доби у країнах Перської затоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали штаб римських легіонерів

“Це найстаріший приклад такого роду перлинного міста Халіджі”, сказав ад’юнкт-професор археології в Університеті Об’єднаних Арабських Еміратів Тімоті Пауер.

Будинки у місті були зроблені з пляжного каменю та вапняного розчину. Дослідники виявили і тісні квартали, і більш просторі будинки із внутрішніми дворами, що свідчить про соціальне розшарування.

У будинках виявили незакріплені перлини та вантажі для пірнання. Їх використовували, щоб швидко спуститися на морське дно.

Неподалік іспанського міста Сарагоса археологи розкопали тисячолітнє ісламське кладовище та виявили більш як 400 давніх гробниць.

Відомо, що війська арабів і берберів, прозвані маврами, вторглися на Піренейській півострів та захопили його 711 року. Знахідка доводить, що в Таусте існувало велике ісламське поселення майже із самого початку присутності мусульман в Іспанії.