Financial Times заявляє, що отримав доступ до 29 секретних документів військових РФ за 2013-2014 роки.
Там є список цілей для потенційної війни з Японією та Південною Кореєю, йдеться у повідомленні.
“Плани ударів, викладені у витоку російських військових документів, охоплюють 160 об’єктів, таких як дороги, мости і заводи, які були обрані як цілі, щоб зупинити “перегрупування військ в районах оперативного призначення”, – пишуть журналісти.
У документах йдеться про гостре занепокоєння Москви щодо свого східного флангу. Він може бути вразливими в будь-якій війні з НАТО, та для атак з боку американських сил і регіональних союзників.
Видання зазначає, що документи, присвячені підготовці офіцерів до потенційного конфлікту на східному кордоні країни в 2008-2014 роках, досі вважаються актуальними для стратегії Москви.
Журналісти виявили раніше невідомі подробиці про принципи застосування ядерної зброї. Документи окреслюють сценарії військового моделювання китайського вторгнення і ударів вглиб Європи.
Азія стала центральним регіоном у стратегії російського диктатора Володимира Путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну і протистояння з НАТО.
Цілі у Японії та Південній Кореї мають пояснити можливості неядерного варіанту крилатої ракети Х-101. У документі є емблема загальновійськової академії Збройних сил РФ, навчального закладу для старших офіцерів.
У списку цілей перші 82 об’єкти мають військовий характер. Це центральний і регіональні командні штаби японських і південнокорейських збройних сил, радіолокаційні установки, авіабази і військово-морські об’єкти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курська операція зірвала плани росіян щодо трьох українських областей
Решта є об’єктами цивільної інфраструктури. Серед них тунель, що з’єднує японські острови Хонсю і Кюсю.
Енергетична інфраструктура у списку також є пріоритетною. Він включає 13 електростанцій, таких як ядерні комплекси в Токаї, а також нафтопереробні заводи.
У Південній Кореї головними цивільними цілями є мости, а також промислові об’єкти. Серед них металургійний завод в Пхохані і хімічні заводи в Пусані.
“Плани Росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, яка, як з’ясувалося, була перебільшеною”, – пише Financial Times.
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що Німеччина може відігравати певну роль у забезпеченні ймовірної майбутньої угоди про припинення вогню між Росією та Україною.
Але поки не відомо, який саме формат буде у миротворчих сил. За його словами, необхідно, щоб і Україна, і Росія схвалили мандат для всіх миротворців.