Росіянам стає все важче ремонтувати свої авто

Росіянам стає все важче ремонтувати свої авто

Завезені до Росії завдяки паралельному імпорту іномарки не можуть обслуговуватися на СТО. Система розпізнає ці транспортні засоби як крадені, після чого їх блокує.

Дану інформацію підтверджують джерела у великих дилерських центрах РФ та станціях техобслуговування країни-агресорки. Проблема вже торкнулася автомобілів марок BMW, Mercedes та Renault.

“Автоконцерни після відходу з Росії через війну в Україні та санкцій почали відключати в РФ обладнання для діагностики та перестали підтримувати програмне забезпечення. При підключенні діагностичного обладнання до автомобіля відбувається обмін кодами. Якщо інформація збігається, то запускається аналіз машини, якщо ні – вона блокується”, – пишуть росЗМІ.

При підключенні діагностичного обладнання до BMW X3 2023 року, яка офіційно не постачається в РФ, на приладовій панелі загоряються всі значки одразу – низький тиск в шинах, розряджений акумулятор тощо.

“Автомобіль довелося евакуювати. Наше діагностичне обладнання показало, що машина заблокувалася, оскільки “вирішила”, що її викрали. Довелося “обнуляти” прошивку автомобіля і наново задавати всі параметри за допомогою альтернативного софта. Нові авто при обслуговуванні в несертифікованих сервісах перетворюються на “цеглу” і стоять мертвим грузом у гаражах”, – заявив один із працівників у дилерському центрі.

Він додав, що розблокувати авто вдається лише у тому випадку, якщо його програмне забезпечення не встигли русифікувати чи додати до нього сторонні прошивки.

Проблеми після русифікації медіасистеми та приладової панелі почалися у моделі BMW X5.

“Неможливо побачити ані спідометр, ані залишок пального, а їздити без цього неможливо. Допомогло знову ж таки скидання прошивки до оригінальної версії. Причому клієнт сам відмовився від русифікації. У підсумку завдяки першій версії і оригіналу ключа вдалося повернути інтерфейс німецькою”, – відзначило джерело.

Власники багатьох іномарок втратили можливість зробити дублікат ключа і дізнатися історію техобслуговування. Ця проблема торкнулася як преміум-моделей Volkswagen, Mercedes-Benz і BMW, так і популярних машин середнього класу – Kia і Skoda.

Поки що проблема блокування зачіпає переважно преміум-сегмент, оскільки по паралельному імпорту в основному ввозяться дорогі марки, зазначила керуючий директор компанії Frank Auto Ірина Франк.

Після того, як почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, автовиробники всього світу прийняли рішення припинити виробництво й піти з РФ. Дефіцит нових автомобілів в Росії стає все більш явним. З РФ пішли такі бренди як Audi, Chevrolet, Cadillac, Porsche, Mercedes і багато інших компаній.

Японія збирається розширити список заборонених до продажу в Російській Федерації авто. Раніше заборону наклали на елітні автомобілі. Зараз уже йдеться про нові та вживані машини з об’ємом двигуна понад 1,9 л. Під заборону потраплять: всі гібридні автомобілі; електрокари.