Росіяни на території Білорусі створили табір, де на початку повномасштабного вторгнення тримали і катували українців

Головна Сторінка » Росіяни на території Білорусі створили табір, де на початку повномасштабного вторгнення тримали і катували українців

На початку повномасштабного вторгнення росіяни створили на території білоруського державного підприємства фільтраційний табір.

Там утримували та катували українців. Їх число може сягати сотень, йдеться у розслідуванні журналістів проєкту “Схеми” (українська редакція Радіо Свобода).

Росіяни облаштували фільтраційний табір на території однієї із будівель білоруського державного підприємства “Прип’ятський Альянс” у місті Наровля, яке розташоване неподалік білорусько-українського кордону. Табір діяв щонайменше з березня по травень 2022 року, у ньому утримували, як військовик, так і цивільних, зокрема, дітей.

Правозахисники почали отримувати багато свідчень – табір називають одним із найжорстокіших у ставленні до полонених. За словами колишніх бранців та їхніх родичів, ув’язнених жорстоко допитували та били.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лубінець прокоментував заяву РФ щодо обміну 630 полонених

Журналісти змогли встановити точне розташування фільтраційного табору на території Білорусі завдяки свідченням колишніх полонених, відео російських пропагандистів, супутниковим знімкам та даним, отриманим завдяки хакерам.

“З Гостомельського аеропорту цивільних полонених вивозили декількома “партіями”. Це було десь на початку в середині березня, і коли росіяни вже втекли з Київщини. І кожна людина з цієї так званої “партії” розповідала, що “зупинялася в Білорусі”, – розповів журналіст.

Наразі частина українців, які пройшли через фільтраційний табір на території “Прип’ятського Альянсу” у Наровлі, досі перебувають у полоні, зокрема, на території виправних колоній у Росії.

У Росії створили систему катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають цього, повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

За його словами, згідно з дослідженням експертів ООН, понад 95% звільнених з російського полону військовослужбовців піддавалися тортурам або постраждали від наслідків інших порушень Міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.