Російський концерн “Калашников” постачає окупантам нові дрони-камікадзе “КУБ-2”.
Він має більшу бойову частину, ніж “Ланцета”, пише Defense Express.
Концерн лише сьогодні оголосив про нові дрони. Там зазначили, що повезуть зразки з експортними індексами “КУБ-2-Э” на виставку озброєння IDEX 2025 в Об’єднаних Арабських Еміратах 17-21 лютого.
Але 117-та окрема важка механізована бригада ЗСУ ще 7 січня опублікувала відео з перехопленням цього безпілотника за допомогою зенітного FPV-дрона. “КУБ-2” тоді був неправильно ідентифікований як “Ланцет”.
Єдиною оголошеною характеристикою “КУБ-2” є бойова частина вагою 10 кг.
Вона може бути двох видів:
перша – для ураження живої сили та неброньованої техніки, що прямо вказує на її уламковий характер;
друга дозволяє уражати легкоброньовану техніку, “стартові позиції БПЛА” та “майданчики базування вертольотів”. Такий перелік цілей може вказувати на те, що вона касетна.
Розробники заявляють про можливість використання не лише вдень, а й в ночі. Це свідчить про оснащення тепловізійними камерами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські війська почали застосовувати дрони, які здатні обходити РЕБ
Водночас дальність застосування “КУБ-2” не розголошують. Defense Express зазначає, що старі дрони-камікадзе “КУБ” від “Калашникова” постачаються та використовуються спільно із розвідувальним БПЛА “Гранат-4”, який виконує роль ретранслятора сигналів.
Є значна різниця між “КУБ” та новим “КУБ-2” значна. У минулій версії була можливість ураження лише стаціонарних цілей із відомими координатами, бо він не має камери. Також у нього була обмежена за потужністю бойова частина вагою у 3 кг.
“КУБ-2” фактично займає сегмент “Ланцета” і виступає його конкурентом, при цьому маючи більшу бойову частину.
“При цьому сам “Ланцет” випускається Zala, що входить у структуру “Калашникова” і питання необхідності створення конкурента своєї ж продукції доволі цікаве, хоча наразі й залишається без відповіді.”, – кажуть аналітики.
За даними аналітиків, Росія до кінця 2024 року може досягти показника виробництва дронів Shahed у 2000 на місяць.
Експерти припускають, що РФ виготовила за 2024 рік уже близько 10 тисяч безпілотників саме на своїх потужностях.