Розслідування Bellingcat затримав Зеленський – журналіст

Головна Сторінка » Розслідування Bellingcat затримав Зеленський – журналіст

Розслідування Bellingcat щодо “вагнерівців” затримав президент Володимир Зеленський.

Про це розповів головний редактор російського видання The Insider Роман Доброхотов в ефірі “Радіо НВ”.

Журналісти пів року чекали відповіді з Офіса президента. Але вирішили опублікувати розслідування без позиції ОП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Немає залізобетонних фактів”. У Єрмака оцінили розслідування Bellingcat

“Одна з причин – ми хотіли отримати якусь офіційну відповідь, роз’яснення від Офіса президента й від нього безпосередньо. Пів року тому всі запити вже надіслали, перші спроби поспілкуватися зробили. І тривала якась дивна тяганина: з нами то погоджувалися поговорити, то відмовлялися, то пропонували поговорити ще з кимось, той хтось казав ще одну версію, потім хтось ще приносив якусь іншу версію. Президент говорив – це навіть не версії, це з десяток інтерпретацій. Наприклад, він казав, що Україну намагаються втягнути в цю операцію. Хто намагається? США, Росія, Білорусь? Тобто незрозумілу, розпливчасту гіпотезу запропонували нам з того боку. Ми чекали, але скільки часу минуло? Минув рік, як розслідування почалося”, – сказав він.

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини звіту щодо “зливу” спецоперації із затриманням Україною бойовиків російської ПВК “Вагнер”. У ній журналісти аналізують обставини й причини зриву спецоперації.

У розслідуванні йдеться про те, як українські спецслужби під виглядом винаймання охоронців на об’єкт Роснафти у Венесуелі змогли вивезти з Росії кілька десятків бойовиків з ПВК “Вагнера”, яких найбільше розшукують, причетних до військових злочинів на території України. Бойовики мали сісти в Мінську в літак Turkish Airlines, який здійснив би екстрену посадку в Києві, але в останній момент операцію несподівано “відклало” українське керівництво. Бойовики застрягли в Мінську й незабаром їх заарештовало місцеве КДБ.

Bellingcat наголошують, що Зеленського інформували про кожен етап операції. До того ж її фінальний план підписав міністр оборони України.

Однією з причин зриву спецоперації колишні оперативники ГУР МОУ називають “політичні ревнощі” президента та його Офіса до тодішнього керівника Головного розвідуправління Василя Бурби. Якби він завершив операцію з упіймання десятків військових злочинців, то став би справжнім героєм у широкого загалу. А цього команда Зеленського не могла допустити.