fbpx

СБУ викрила понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією українських шкіл

СБУ з початку 2023 року викрила понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених українських шкіл в окупованих районах півдня та сходу України.

“Педагогам” повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом. Про це йдеться у повідомленні відомства, передає Gazeta.ua.

Серед них керівники створених російськими окупантами “відділів освіти”, а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв.

Зокрема, у звільненому Херсоні викрито очільниць двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії нашої держави.

“Вони змушували вчителів проводити заняття російською мовою за програмами країни-агресора. У разі відмови погрожували “повідомити” до окупаційних органів та залякували переслідуваннями з боку рашистів”, – повідомили в СБУ.

У тимчасово захопленому Сіверськодонецьку ідентифіковано очільницю місцевого “відділу освіти” так званої ЛНР.

З початку вересня минулого року вона активно “відновлювала” роботу освітніх інституцій на користь РФ. Для цього закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників та влаштовуватись викладачами у підконтрольні їм школи. Обіцяла лояльне відношення окупантів та “зарплату” у російських рублях.

Крім того, викрито керівницю “районного управління освіти Новопсковського району ЛНР”, яка періодично організовує поїздки вчителів на “курси переформатування” до російського міста Воронеж.

У Маріуполі окупаційна влада забороняє у школах використовувати українську мову. Спілкуватися нею не можна школярам навіть на перервах.

В окупованому місті почали викладати за програмою, яку склали окупанти. Організували роздавання “Азбуки Донбасса” та влаштували показ російського мультсеріалу “Маша и медведь” на екрані автомобіля на одній із площ Маріуполя.

Також окупанти завезли 5 тис. російських підручників в школу №4. Всі україномовні підручники, що були в наявності в шкільній бібліотеці, окупанти вивезли. Крім того, у школах демонтували всі “розумні дошки” та з підручниками відвезли в Донецьк.

Generated by Feedzy