fbpx

Сербія та Косово будуть домовлятися ‒ запланована зустріч у Брюсселі

Головна Сторінка » Сербія та Косово будуть домовлятися ‒ запланована зустріч у Брюсселі

Сербія та Косово можуть домовитися про нормалізацію відносин. Зустріч їхніх представників запланована на 27 лютого у Брюсселі.

За даними джерел у Європейському Союзі, обидві сторони дали “позитивні сигнали”. Тепер ЄС очікує на прийняття плану врегулювання. Про це повідомляє Europa Press.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдову могли в’їхати диверсанти під виглядом футбольних фанатів: подробиці

За даними аналітиків, одним з суперечливих пунктів плану є створення на півночі Косова Асоціації сербських муніципалітетів. Приштина виступає категорично проти цього.

Тим не менш, у ЄС сподівається, що нормалізація відносин між Сербією та Косово може послабити вплив Росії в регіоні та відправити сигнал країнам Балкан, що вони “разом із ЄС”.

У ЄС також наголошують, що “вікно можливостей для врегулювання відносин між Косово та Сербією не буде відкрите вічно”.

Наприкінці грудня президент Сербії Александар Вучич закликав сербів на півночі Косова припинити блокаду й розбирати барикади. Белград нібито отримав від Європейського Союзу та Сполучених Штатів “надійні гарантії”.

10 грудня на півночі Косова розпочалася нова ескалація за участю сербів. Вони встановили на дорогах регіону барикади після того, як косовська поліція затримала експравоохоронця сербського походження.

Generated by Feedzy