Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник показав фото лосів.
На кадрах – мама-лосиха та її майже доросле лосеня, розповіли.
“Навіть чималі олені на фоні своїх найближчих родичів виглядають скромно. Ось величні й статечні. Такі вони – наші лосі”, – пише заповідник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що взимку покласти у годівничку птахам: продукти і лайфхаки
Довжина тіла самця лося – до трьох метрів, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12-13 см; маса 360-600 кг, самки дрібніші за самців.
За зовнішнім виглядом лось помітно відрізняється від інших оленів. Тулуб і шия у нього короткі, загривок високий, у вигляді горба.
Ноги сильно витягнуті, тому, щоб напитися, лось вимушений заходити глибоко у воду або ставати на коліна передніх ніг.
У лосів немає певних періодів харчування і відпочинку. Літня спека і гнус роблять їх нічними тваринами. День заганяє їх на гольці і поляни, де дме вітер, в озера і болота, де можна сховатися по шию у воду, або в густі хвойні молодняки, які дещо захищають від комах.
У великі морози тварини лягають в пухкий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що скорочує тепловіддачу.
Лосі харчуються деревинно-чагарниковою і трав’янистою рослинністю, а також мохами, лишайниками і грибами.
Вже кілька років поспіль співробітники заповідника спостерігають за дивним, як на погляд пересічного обивателя, феноменом: стадом здичавілих корів. Тварини прекрасно почуваються у зоні відчуження в будь-яку пору року.
Заповідник показав фото кабана, який їв вночі.