Що робити, якщо в комендантську годину опинився на вокзалі

Що робити, якщо в комендантську годину опинився на вокзалі

Зараз на більшості території України діє комендантська година, що обмежує вихід з будинків від вечора до ранку, тому багато магазинів, аптек та розважальних закладів не працюють. Незважаючи на це, залізничні вокзали продовжують працювати й надавати послуги протягом усієї ночі.

Журналісти дізналася, як працюють вокзали в найбільших містах України, які послуги можна отримати вночі та чи є можливість дістатися додому у нічний час.

У містах, де діє комендантська година, вокзали можуть бути зачинені на ніч або дозволяти вхід та вихід. У великих містах, які мають великий пасажиропотік, вокзали працюють цілодобово. Серед таких міст – Київ, Львів, Одеса, Тернопіль тощо. Однак, якщо на вокзал не прибуває потягів протягом ночі, то його можуть зачинити, а пасажири не можуть перебувати на його території.

Тетяна Миклуха, фахівчиня філії “Вокзальна компанія”, пояснила, що у деяких містах вокзали зачиняються на ніч під час комендантської години, як, наприклад, у Дрогобичі та Підзамче, де немає поїздів на прибуття та відправлення. У деяких містах комендантська година починається о 22:00, а в інших – о 23:00, і в такому випадку вокзали зачиняються до п’ятої ранку. Але якщо потяг запізнюється, то вокзал може бути відчинений, і пасажири зможуть скористатися послугами зала очікування.

Якщо на вокзалі немає волонтерів, то черговий персонал надає воду, яка є в запасі на вокзалі, та відповідає на запитання пасажирів. Всі вокзали мають чергових, які допомагають в стандартних та нестандартних ситуаціях, зазначила фахівчиня.

Вокзали у містах з великим пасажиропотоком не закриваються на ніч. Київський вокзал є одним з найбільших, на нього прибувають міжміські поїзди з Польщі та Чехії, і він працює вночі, але світло майже всюди вимикається. Пасажири можуть придбати їжу, медикаменти та безкоштовно переночувати в залах відпочинку. Для матерів з дітьми обладнані спеціальні кімнати з ліжками, які є платними. На вокзалі немає волонтерів, але пасажири можуть купити їжу в кафетеріях, які працюють цілодобово. Також на вокзалі є безкоштовний туалет та цілодобова аптека.

З початку вторгнення Росії в Україну волонтери допомагали пасажирам з харчуванням, але зараз вони залишилися тільки на туристичних напрямках.

На одному з найпопулярніших вокзалів для туристів у Чернівцях волонтерів немає, проте туристи завжди можуть звернутися до працівників станції.

У Чернівцях під час комендантської години безплатно надається зал очікування. На підставі проїзного документу туалет безплатний. Якщо квитка немає, то послуга платна. Кімнат для матері й дитини окремо немає. Наявні просто кімнати тривалого відпочинку.

Львівський вокзал

Під час російської агресії вокзал у Львові став притулком для біженців з територій, що перебувають під вогнем. Волонтери на вокзалі забезпечують новоприбулих необхідними речами, їжею та психологічною допомогою. Кімната матері та дитини з 20 ліжками облаштована на другому поверсі. На вокзалі є три безкоштовні зали очікування та туалети, інші зали платні. Зали очікування мають лавки та телевізори. У Львові діє комендантська година з 23:00 до 6:00. Військовослужбовців розміщують в окремому залі.

Чи можна з вокзалу поїхати на таксі?

Під час комендантської години автоматичні служби та телефони не працюватимуть, тому пасажирам буде складно викликати таксі. У деяких містах, таких як Київ, Львів, Одеса, Тернопіль та Чернівці, а також у районних центрах, програма виклику таксі не функціонує під час комендантської години.

Пасажирам, які прибувають на потягах вночі, радять приїхати до 23:00. Якщо відбувається прибуття потягів вночі, пасажири можуть лишитися на вокзалі або виїхати з волонтерами, які також мають спеціальні пропускні картки.

У минулому волонтери зустрічали пасажирів у Львові та надавали їм допомогу, наприклад, доправляли до хостелів або опікунських центрів. Проте зараз, якщо такої можливості немає, всі пасажири залишаються на вокзалі. У деяких туристичних містах, таких як Ужгород, Чоп та Мукачеве, комендантська година не запроваджена, тому вокзали там працюють у звичайному режимі. Якщо пасажир прибуває вночі, то він може залишатися у залі очікування.