Багато пустоцвіту на огірках – це часта проблема, про яку знають городники, але часто не можуть її вирішити.
Чому немає зав’язі, розповів Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.
“В першу чергу винуватцем пустоцвіту є спека. В цей період огіркам не вистачає поживних речовин, вологи. Відбувається дуже мінімальне запилення. Тому виростають чоловічі квітки, які не дають зав’язей. Цьогоріч не від одного чую, що врожаю на огірки немає”, – каже садівник.
Які ще причини появи пустоцвіту
Недостатнє освітлення або загущення посадок. Огірки люблять світло. Якщо їм бракує сонця, вони реагують утворенням великої кількості пустоцвіту. Також, якщо рослини посаджені занадто густо – це знижує провітрюваність і освітленість, що теж погіршує плодоношення.
Перепади температур. Температурні стреси зменшують утворення зав’язей.
Нерегулярний або неправильний полив. Сухий ґрунт або занадто холодна вода також можуть провокувати появу пустоцвіту. Огірки люблять тепло і вологу – важливо поливати їх водою температури повітря.
Якщо на вашій грядці з’явилося забагато таких квіток, настав час звернути увагу на умови вирощування.
“Коли в огірків виростає 4-6 листочків, вони потребують добрив. Наприклад, взяти перегній чи родючий ґрунт. Через тиждень-два – повторити підживлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цибуля вростає й гниє: що робити, якщо задощило перед збором врожаю
Підживлення огірків розчином з сажі краще використовувати після сильного дощу.
На 10-літрове відро води достатньо жмені-дві сажі. Ідеальна та, яку трусять в комині. Далі треба добре розмішати.
“Таким розчином треба поливати у вечірній час під корінь рослини. Кількість рідини залежить від величини рослини”, – радить Микола Завальний.
Також огірки можна підживити настоєм кропиви. У відро нарвіть листя кропиви. Залийте криничною водою. Залиште на тиждень, щоб настоялося. За цей час розчин перебродить. Наберіть літрову банку розчину і змішайте з чистою водою в іншому відрі. Полийте під корінь огірків.
Такі добрива ще можуть дати нові суцвіття на тих рослинах, які вже дарують плоди. Але найкраще – якщо достатньо вологи у ґрунті – посадіть нові. Вони ще встигнуть до осені потішити врожаєм. Але ж знову-таки, не забувайте про вчасне підживлення. По-друге, обирайте самозапильні сорти огірків.
Після збору цибулі звільняється грядка, на якій ще можна повторно зібрати врожай до перших осінніх заморозків.
Але перед тим, як садити деякі овочі та зелень, ґрунт треба підживити, бо цибуля його виснажує. Може підійти компост чи попіл, якими злегка можна посипати землю.
Якщо сіяти огірки, то кожну ямку потрібно підживити родючою землею, щоб третина ґрунту займав пісок. Можна застосувати перегній, лісовий ґрунт або магазинний.