fbpx

Швеція почала розробку першого в ЄС стартового майданчика для супутників

Швеція почала розробку першого в ЄС стартового майданчика для супутників

Швеція приступила до модернизації космічного центру Esrange на півночі країни. Він стане першим майданчиком для розробки ракетних технологій і запуску супутників в Європейському Союзі.

Про це повідомляє видання Euractiv.

Об’єкт, розташований неподалік від міста Кіруна, повинен бути готовий до роботи до літа 2022 року. Космічний центр, розташований приблизно в 200 км на північ від Полярного кола, був заснований в середині 1960-х років. З тих пір це місце активних досліджень.

Інфраструктура оновлювалася з 2015 року, і тепер буде завершена за допомогою кредитної угоди на 12 мільйонів євро з Північним інвестиційним банком і державною Шведською космічною корпорацією(SSC).

В рамках проєкту будуть модернізовані ракетно-випробувальні комплекси та розроблені наземні технології зв’язку з супутниками. Нові інвестиції зроблять Швецію однією з приблизно десятка країн світу з власною супутниковою інфраструктурою.

“З появою нового космодрому він, швидше за все, стане першим стартовим майданчиком на материковій частині Європи, який надасть космічним компаніям платформу для розробки ракетних технологій наступного покоління і запуску своїх супутників”, – сказав представник Шведської космічної корпорації Філіп Польссон.