Надмірне перебування на сонці може призвести до опіків, передчасного старіння шкіри і навіть до смертельної хвороби.
З віком епідерміс стає тоншим, чутливішим до ультрафіолету та менш здатним до самовідновлення. Тому час перебування на сонці для тих, кому 30, 40 чи 50 років, має бути різним. Правильно розрахована тривалість засмаги допоможе уникнути пігментних плям, опіків і передчасного старіння шкіри.
Перше правило
Уникайте перебування на прямому сонці з 11:00 до 16:00. У цей період сонячні промені найагресивніші. Навіть у хмарну погоду до 80% УФ-променів проникають скрізь хмари.
Використовуйте сонцезахисний крем
Наносьте засіб із SPF не менше 30 за 20-30 хвилин до виходу на сонце та оновлюйте його кожні 2 години, або частіше після купання чи інтенсивного потовиділення.
Носіть захисний одяг
Широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри та легкий одяг з довгими рукавами й штанинами забезпечать додатковий захист.
Пийте достатньо води
Засмагаючи, легко зневоднитися. Тому не забувайте поповнювати ваш водний баланс.
Не поспішайте
Починайте засмагати з мінімального часу, поступово його збільшуючи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сонце, піт, висипання: 12 типових проблем шкіри влітку і як їх уникнути
Ліки
Якщо ви приймаєте антибіотики, гормони або інші препарати – перевірте, чи немає впливу на шкіру та перебування на сонці.
Норми часу для засмаги за віком
Ці рекомендації є загальними. Тому важливо враховувати індивідуальну чутливість шкіри, яка залежить від її фототипу (світла шкіра, світлі очі, руде волосся – вищий ризик опіків).
До 30 років
У цьому віці шкіра зазвичай має більшу здатність до регенерації, але це не привід ігнорувати правила безпеки. Починайте з 10-15 хвилин на день. Якщо шкіра добре реагує, можна збільшити час до 30-40 хвилин, але не більше.
Розділяйте цей час на кілька коротших сеансів з перервами у тіні. Найкращий час – до 11:00 і після 16:00.
Уникайте тривалого перебування на сонці без захисту. Захист необхідний завжди для шиї та зони декольте.
Від 30 до 40 років
У цьому віці шкіра починає втрачати еластичність, і ризик фотостаріння зростає. Не рекомендується перебувати на прямому сонці понад 30 хвилин на день.
Краще засмагати короткими сеансами по 10-15 хвилин, а потім переходити у тінь. Обов’язково використовуйте SPF 30-50 і приділяйте особливу увагу обличчю, шиї та зоні декольте.
Від 40 до 50 років
У цьому віці шкіра стає більш чутливою до ультрафіолету, збільшується ризик появи пігментних плям та зморшок. Обмежте час перебування на прямому сонці до 15-20 хвилин на день.
Краще перебувати більше у тіні, особливо у пікові години сонячної активності. Обов’язково використовуйте потужні сонцезахисні засоби з SPF 50+. І додатково: носіть головні убори, легкий одяг, що закриває тіло, сонцезахисні окуляри.
У теплі літні місяці зростає загроза болісних сонячних опіків. Але чи знаєте ви продукти, які можуть допомогти захистити вашу шкіру від ультрафіолетових променів. Вони забезпечують природний захист від сонця зсередини.
Сезон помідорів ідеально узгоджується з літніми місяцями з високим УФ-променем. І яка іронія, враховуючи, що ці яскраві красуні також пропонують природний сонцезахисний крем через вміст поліфенолів, каротиноїдів (як лікопін) і вітаміну С. Незалежно від того, додаєте ви їх у салати, супи, соуси чи пасту, важко помилитися з ідеально стиглими помідорами.