fbpx

Спецоперацію щодо “вагнерівців” могли злити лише декілька людей — Гончаренко

Спецоперацію щодо “вагнерівців” могли злити лише декілька людей — Гончаренко

Як повідомляє видання “Пул Першого”, провал спецоперації із затримки “вагнерівців” та відразу декількох операцій української розвідки проти Росії свідчить, що серед вищого керівництва держави є “кріт”, який працює на Москву. По слідах розслідування Bellingcat: чи стане “вагнергейт” проблемою для Зеленського і його команди

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.
Він підкреслив, що сьогодні є очевидною брехня президента України Володимира Зеленського та керівника ОП Андрія Єрмака. Гончаренко зауважив, що наразі головне дізнатися, що відбулося у період між відтермінування спецоперації в Україні і арештом “вагнерівців” у Білорусі.

Ми маємо справу, і це є очевидним, про те, що Зеленський брехав. І брехав з самого початку. Про те, що брехав Єрмак, навіть не цікаво. Очевидно, що брехав. Друге, що ми точно знаємо – в тому, що спецоперація не відбулася, винен Офіс президента, перенісши дату її проведення. Тепер у нас є одне найважливіше питання, відповідь на яке ми не знаємо. Треба казати, ми не знаємо відповіді. В ті дні, які були між моментом, коли була відтермінована операція, і потім КДБ Білорусі затримав “вагнерівців” у Мінську, що відбулося в ці дні.

Олексій Гончаренко Народний депутат фракції Європейська Солідарність

Нардеп пояснив, що наразі існує дві версії подій щодо “вагнергейту”.
“Є перший варіант – так, як казав Бурба і як описує Bellingcat. В Білорусі президентські вибори, високий градус напруги, контроль за державою в КДБ Білорусі високий, і вони просто помітили цю дивну групу людей в безпосередній близькості до Мінська і заарештували їх”, – розповів народний обранець.
“А далі вже все розкрутилося. Тобто це є певний збіг обставин, але в будь-якому випадку викликаний перенесенням операції”, – пояснив Гончаренко.

Українська влада підставляє своїх розвідників під російський удар — Бутусов

Водночас інша версія провалу спецоперації передбачає наявність зрадника у вищому керівництві країни, і саме її підтверджують провали решти операції української розвідки.
“Є другий варіант – що хтось з найвищого керівництва держави, які знали цю інформацію, а їх буквально декілька людей, в тому числі Зеленський і Єрмак, злили свідомо цю спецоперацію: чи то Лукашенкові, чи то Путіну, чи то білоруським спецслужбам, чи то російським, а це майже все одне”, – заявив Олексій Гончаренко.

Якщо другий варіант, то ми маємо справу з тим, що в найвищому керівництві держави є зрадник, “кріт”, який несе колосальну небезпеку для всіх нас з вами. Тобто це загрожує безпеці вашій, моїй, кожного глядача, який нас дивиться, і, безумовно, всіх офіцерів спецслужб українських, наших військових на Донбасі. Тому що ця людина має доступ до повного обсягу інформації і зливає її російським спецслужбам. На користь другої версії говорять й інші зриви операцій, які відбулися в той самий час…

Олексій Гончаренко Народний депутат фракції Європейська Солідарність

Зазначимо, що Державне бюро розслідувань перевіряє джерела витоку документів щодо діяльності спецслужб у затриманні членів ПВК “Вагнера”.
Відомо, що напередодні журналістка Яніна Соколова опублікувала документи Міноборони та української розвідки, які вкотре підтверджують причетність української влади до провалу спецоперації щодо “вагнерівців”.
Раніше шеф-редактор видання The Insider Роман Доброхотов заявив, що українська влада намагалася вплинути на журналістів, які проводили розслідування обставин зриву спецоперації по “вагнерівцях”.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський був уперше поінформований щодо спецоперації з затримання “вагнерівців” 15 червня 2020 року під час брифінгу з питань безпеки з керівниками спецслужб.
Крім того, саме керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень.
Так, президент Володимир Зеленський визнав факт проведення спецоперації по захопленню російських найманців з ПВК “Вагнера”, однак назвав її “ідеєю інших країн”.
Водночас секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов заявив, що жодного документа про зірвану спецоперацію щодо “вагнерівців” в РНБО немає.

За президентства Зеленського в Україні неможливе реальне розслідування “вагнергейту” – Турчинов назвав причину

Однак журналіст Юрій Бутусов зазначив, що в Офісі президента починають розуміти масштаби наслідків від провалу спецоперації щодо “вагнерівців”
Юрія Бутусова та Яніну Соколову викликали на допит до ДБР через справу “вагнерівців”.Також Володимир Ар’єв повідомив, що “Європейська Солідарність” має неспростовні докази, що Офіс президента зірвав спецоперацію щодо “вагнерівців”. У зв’язку з цим фракція вимагає створити Тимчасову слідчу комісію.
Крім того, головний редактор сайту “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов заявив, що затримання “вагнерівців” мало бути українською операцією, яка зірвалась після доповіді в Офісі президента Володимира Зеленського.

Джерело: “Пул Першого” .