США можуть віддати Україні заморожені російські гроші. Уже відомо скільки

Головна Сторінка » США можуть віддати Україні заморожені російські гроші. Уже відомо скільки

Думки в виданні The Washington Post колишнього посла США в Росії, директора Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі та наукового співробітника Стенфордського університету Гувера Майкла Макфола

Республіканці в Конгресі дедалі скептичніше ставляться до продовження допомоги США Україні. Але часткове вирішення проблеми уже є. Заходу пора розглянути можливість використання конфіскованих російських активів, щоб оплатити рахунок за допомогу Києву, позбавивши платників податків і уряди від сплати повної вартості війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще кілька років війни: про що говорять у Пентагоні

Скорочення допомоги Україні підірвало б основні інтереси національної безпеки США. Українські бійці послаблюють російську військову загрозу. Якщо ми покинемо Україну зараз, російський лідер Володимир Путін насмілиться погрожувати іншим країнам, які колись були частиною Російської імперії, за межами України – країнам, які зараз є союзниками США по НАТО. Перемога Путіна в Україні також підбадьорить китайського лідера Сі Цзіньпіна повірити в доцільність використання військової сили в епоху занепаду, ізоляціоністської Америки, яку він побачить.

Найбільша сума заморожений російських активів – Центрального банку РФ. Ці кошти – близько $300 млрд. Найбільшою їх частиною володіють європейці

З початку війни широка коаліція країн об’єдналася, щоб конфіскувати російські активи на мільярди доларів. Деякі з цих активів належать олігархам, які підтримували систему Путіна. Проте найбільша сума зберігається на заморожених рахунках російського Центрального банку. Ці кошти складають близько $300 млрд – найбільшою частиною володіють європейці. Ці кошти мають бути спрямовані якомога швидше, щоб допомогти Україні закінчити війну і профінансувати відновлення країни. Зважаючи на те, що неспровокована війна Росії завдала українській економіці збитків на сотні мільярдів доларів, міжнародне співтовариство має покласти частину цих витрат на саму російську державу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний б’є на сполох: як змінюється підтримка України

Ретельний юридичний аналіз показав, що ці передачі активів є законними. Але деякі експерти стурбовані, що переказ цих коштів створить негативний прецедент для світових фінансових установ. Я не погоджуюсь. Захоплення активів російської держави після того, як Путін вторгся та анексував частини України, створює позитивний, стримуючий прецедент для інших світових лідерів, які думають про використання військової сили для анексії чужої території. Ми не повинні бажати, щоб злочинці займалися банківськими справами в демократичному світі.

Одним голосуванням за один законопроєкт Конгрес може схвалити нові кошти США для України та змусити адміністрацію Байдена надати Україні російські кошти, які зараз заморожені в банках США

Одним голосуванням за один законопроєкт Конгрес може схвалити нові кошти США для України та змусити адміністрацію Джо Байдена надати Україні російські кошти, які зараз заморожені в банках США. Хоча сума, за різними оцінками складає від $8 млрд до $39 млрд, вона становить лише невелику частину від загальної суми, яку зараз заморозив Захід. Керівництво США полегшить європейцям дорогу, щоб наслідувати їхній приклад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Московський мехінізм” та об’єднання республіканців з демократами: Карпентер про те, чого чекати Україні

Поєднання обох підходів в одному законопроєкті ускладнить членам Конгресу голосування проти закону. Хоча хто захоче пояснити американським виборцям, чому вони проголосували проти перерахування російських державних грошей для України?

Немає такого поняття як інтереси безпеки республіканців чи інтереси безпеки демократів. У нас є інтереси національної безпеки США. І допомога Україні у відбитті вторгнення Росії є інтересом національної безпеки США.

Переклад Gazeta.ua