США можуть відправити до України додаткових військових радників

США можуть відправити до України додаткових військових радників

Сполучені Штати Америки розглядають можливість відправлення до України додаткових військових радників.

За словами речника Пентагону Патріка Райдера, вони не виконуватимуть бойової ролі, а консультуватимуть і підтримуватимуть український уряд та збройні сили. Про це повідомляє Politico.

Він зазначив, що протягом усієї війни Міноборони переглядало та коригувало присутність США в Україні “у міру зміни умов безпеки”.

“Ми розглядаємо можливість надсилання кількох додаткових радників для посилення Управління оборонної співпраці (ODC) при посольстві”, – сказав Райдер.

Він також додав, що Управління виконує різні консультативні та допоміжні місії, які є небойовими.

“В Управлінні оборонної співпраці працюють виключно співробітники Міністерства оборони, воно вбудоване в посольство США, підпорядковуючись начальнику місії, як і решта посольства”, – заявив Райдер.

За його словами, кількість персоналу в ODC не розкривається з міркувань безпеки.

Водночас анонімні джерела повідомили виданню, що завдання Управління – спостереження за озброєнням, яке відправляє США Україні.

“Додаткові війська підтримуватимуть зусилля щодо матеріально-технічного забезпечення та нагляду за зброєю, яку США відправляють Україні. Новий контингент також допоможе українським військовим з обслуговуванням озброєння”, – повідомили джерела.

Два американські чиновники на умовах анонімності заявили, що ODC буде забезпечувати безпеку посольства. Їхня кількість може досягати 60.

“Ці співробітники допомагають здійснювати нагляд та забезпечувати безпеку посольства. Поки що неясно, скільки додаткових американських військовослужбовців зрештою буде направлено в Україну. Але їх кількість може зрости до 60”, – зазначили джерела Politico.

Палата представників США у суботу проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Далі законопроєкт має підтримати Сенат та підписати президент Джо Байден.

Документом передбачено виділення понад $60 млрд. Третина пакету – на поповнення арсеналів США, а пряма фінансова допомога – як кредит.