США наклали санкції на компанії, які допомагають виробляти іранські Shahed

США наклали санкції на компанії, які допомагають виробляти іранські Shahed

Компанії, які займаються постачанням Ірану матеріалами та технологіями для виробництва зброї, а також ті, що допомагають у виробництві іранських безпілотників Shahed, були піддані санкціям Сполученими Штатами Америки. Це рішення було оголошено Міністерством фінансів США. Зокрема, під санкції потрапили чотири компанії з Ірану та Гонконгу, які виступали як секретні закупівельні організації для різних іранських військових установ, у тому числі для Корпусу вартових Ісламської революції.

Одна з таких компаній, FY International Trading, має пряме відношення до Повітряно-космічних сил Корпусу вартових Ісламської революції та займається виробництвом ударного БПЛА Shahed-136, який в подальшому постачається Росії. Ці безпілотники вже застосовуються в конфлікті проти України. Також зазначається, що інша гонконгська фірма-прокладка була залучена до продажу іранських товарів на значні суми.

Сполучені Штати вжили заходів щодо блокування майна зазначених компаній та заборонили будь-які транзакції з їхньою власністю, попередивши, що під санкції також можуть потрапити особи, що вступатимуть у взаємодію з цими підсанкційними суб’єктами.

Додатково повідомляється про регулярні вантажні авіарейси з Ірану до Росії, а також про транспортування великих партій іранських дронів кораблями через Каспійське море. Росія також намагається запустити внутрішнє виробництво БПЛА за підтримки Ірану, як зазначає розвідка Великої Британії. Крім того, згідно зі звітами української та ізраїльської розвідки, Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, кожна з яких має радіус дії 300 кілометрів або більше, як повідомляє Інститут дослідження війни (ISW).