США та Україна розробляють нову військову стратегію — NYT

США та Україна розробляють нову військову стратегію — NYT

Американські та українські військові лідери шукають нову стратегію, яку вони могли б почати реалізовувати з наступного року, щоб відновити позиції Києва. Про це пише NYT.

Поштовх до нового підходу з’явився після того, як багатомісячний контрнаступ України застопорився, а також після тижнів часто напружених зустрічей між американськими високопосадовцями та їхніми українськими колегами.

Російські військові, після невдалого наступу на Київ у 2022 році, почали відновлювати свої можливості. Москва тепер має більше військових, боєприпасів і ракет, а також розширила вогневу перевагу за допомогою бойових безпілотників, багато з яких постачає Іран.

Американські та українські військові кажуть, що сподіваються розробити деталі нової стратегії наступного місяця під час серії військових навчань, які відбудуться у Німеччині.

Американці наполягають на консервативній стратегії, що зосереджується на утриманні території, яку Україна контролює зараз, окопуванні та нарощуванні запасів і сил протягом року. Київ хоче перейти в наступ, або безпосередньо на землі, або за допомогою дальніх ударів, сподіваючись привернути увагу світу.

Ставки величезні. Американські чиновники кажуть, що без нової стратегії та додаткового фінансування Україна може програти. Представники адміністрації США стверджують, що глава Кремля Владімір Путін робить ставку на зменшення американської підтримки.

Сполучені Штати надали Україні велику військову та економічну допомогу – понад 111 мільярдів доларів за останні два роки. Але частина республіканців зараз виступає проти подальших витрат на підтримку Києва, а інші вимагають нову стратегію, перш ніж проголосують за будь-які додаткові кошти.

Багато українських лідерів не усвідомлюють, наскільки нестабільним є продовження фінансування з боку США, кажуть американські посадовці. Деякі українські генерали і високопоставлені чиновники мають нереалістичні очікування щодо того, що Сполучені Штати будуть постачати. Наприклад, вони просять мільйони артилерійських снарядів із західних запасів, яких просто не існує. Американські чиновники кажуть, що Україні доведеться воювати в умовах обмеженого бюджету.

Деякі військові США хочуть, щоб Україна дотримувалася стратегії “утримувати і розбудовувати” – зосередитися на утриманні території, яку вона контролює, і нарощуванні здатності виробляти зброю до 2024 року. Сполучені Штати вважають, що ця стратегія підвищить самодостатність України і забезпечить Києву можливість відбити будь-яку нову російську атаку.

Мета полягає в тому, щоб створити достатньо реальну загрозу, аби Росія могла розглянути можливість змістовних переговорів наприкінці наступного року або в 2025 році.

Водночас українські посадовці вивчають стратегії, які ґрунтуються на успішних глибоких ударах по Криму минулої осені. Вони шукають креативні способи вивести Росію з рівноваги за допомогою атак на збройові заводи, склади озброєнь і залізничні шляхи для перевезення боєприпасів, а також здобути символічні перемоги. Один колишній високопоставлений український військовий відмовився обговорювати ці пропозиції, але заявив, що новий план допрацьовується і є “дуже сміливим”.

Американські чиновники кажуть, що без зміни стратегії 2024 рік може бути схожим на 1916 рік, найсмертоносніший рік Першої світової війни, коли загинули тисячі молодих людей, а лінії фронту змінилися дуже мало.