Стратегічний партнер США постачав обладнання росії, що може використовуватися для виробництва зброї – The Washington Post

Стратегічний партнер США постачав обладнання росії, що може використовуватися для виробництва зброї – The Washington Post

За даними The Washington Post, Тайвань, який є союзником Сполучених Штатів Америки, надсилав високотехнологічне обладнання до Російської Федерації, країни, що зіткнулася з міжнародними санкціями через свої агресивні дії. З січня 2023 року російська компанія I Machine Technology отримала обладнання для верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК) на суму понад $20 млн, виготовлене на Тайвані.

Це обладнання, яке дозволяє виробляти вироби з високим ступенем точності, широко використовується в різних галузях промисловості, зокрема для виробництва зброї. За інформацією видання, більшість імпорту російської компанії за перші сім місяців минулого року складали саме ці компоненти, виготовлені у Тайвані, причому основні продажі спрямовувалися на потреби російської оборонної промисловості.

Попри діючі міжнародні санкції, товари продовжували надходити до Росії, як безпосередньо, так і через посередників у Китаї. Це викликає занепокоєння щодо ефективності санкційних заходів та необхідності зміцнення міжнародного експортного контролю.

Нагадаємо, у жовтні США наклали санкції на 42 китайські компанії за сприяння у постачанні оборонного сектору Росії, а у грудні Європейський Союз схвалив 12-й пакет санкцій проти Російської Федерації, спрямований на обмеження в ключових секторах економіки.